NEWS blog

Friday
20 June 2014

Tallinn Music Weeki lava esinejad Positivusel on välja kuulutatud

 

TMW lava publik Positivus festivalil 2013. Foto Rasmus Jurkatam.

Lätis, Eesti piiri äärses Salacgriva linnakeses kaheksandat korda toimuva Positivus festivali kavasse on tänaseks kinnitatud 10 Eesti artisti, 6 neist Tallinn Music Weeki ja Riia olulisima muusikaklubi Palladium ühislaval. Tallinn Music Week paneb festivalialal üles ka Eesti muusika staabi akustiliste kontsertide ja hea Eesti muusikaga.

Tänavune värskekõlalistele ja aktuaalsetele Eesti artistidele keskendunud programm jaguneb kahele päevale. Laupäeval, 19. juulil astuvad Tallinn Music Weeki laval üles pärimusmuusika piire hoogsalt nihutav Trad. Attack!,  Noortebänd 2013 finalist, džässi- ja folgisugemetega indie-popi punt Wilhelm ning äsja uue albumi eelmaitse-singli „Tagurpidi vaal” üllitanud Marten Kuningas.

Pühapäeval, 20. juulil esindavad Eestit hinnatud kitarrist ja helivõlur Argo Vals, Eesti Muusikaauhindadel aasta alternatiivalbumi autoriks tituleeritud elektrosouli artist Kali Briis ning psühhedeelse roki jõujaam Three Leg Dog.

Lisaks astuvad festivalil, täpsemalt I Love You plaadifirma ja muusikaklubi laval üles Eesti bändid Junk RiotFrankie AnimalTallinn Daggers ja The Sinclair Sinclair.

Terve festivali vältel saab Eesti artistide muusikat ja fännikraami soetada festivali peatänava ääres, Positivuse infopunkti kõrval asuvast Tallinn Music Weeki staabist, kus, nagu juba heaks tavaks saanud, kõlab katkematult värske Eesti muusika ning üles astuvad akustiliste kontsertide ja DJ-settidega festivalibändid ja muusikategelased.

Tänaseks on Positivus festival Baltiriikide suurim ja olulisim suvine muusika- ja kunstifestival, mida külastavad lisaks lätlastele endile ka Eesti, Leedu, Soome ja Venemaa muusikasõbrad.  Eelmisel aastal külastas festivali ka Eesti president Toomas Hendrik Ilves. Lisaks TMW ja Positivuse aastatepikkusele tihedale koostööle on täna loomulikuks muusikaelu osaks ka Eesti muusikute tihedad kontserttuurid Läti klubidesse ja muusikasündmustele ning vastupidi.

Positivus festival kestab tänavu kolm päeva – 18.-20. juulini. Festivali nimekaimate esinejate seas on sel aastal Kraftwerk, Bastille, Elbow, The Kooks, Ellie Goulding, Temples, Laura Mvula, Anna Calvi, The 1975 jpt.

Festivalipass maksab hetkel 57 eurot, koos telkimisega 63 eurot. Piletid on saadaval Piletilevis ning Ticketpros ja Positivus festivali kodulehel www.positivusfestival.com.

Eesti muusikat ja Eesti riiki aitab Lätis tutvustada Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Eesti Turismiarenduskeskus.

Thursday
19 June 2014

Algas kandideerimine teistkordselt toimuvale Baltikumi elektroonilise muusika kogunemisele “Baltic Trail”

 

"Baltic Trail"

Baltikumi elektroonilise muusika kogunemine “Baltic Trail” leiab tänavu aset 25.-31.augustil Riias. Üritusel osalemiseks saab kandideerida kuni 15. juulini. Kõikide avalduse esitanute seast valib Baltikumi-ülene zürii igast riigist kuus osalejat, kelleks võivad olla nii produtsendid, instrumentalistid kui vokalistid.

“Baltic Trail” on nädal aega kestev sündmus, mis kaasab kaheksateistkümmet  Balti riikidest pärit muusikut, kes saavad võimaluse ühe nädala jooksul luua ühiselt muusikat, jagada ja vahetada teadmisi ja kogemusi muusika loomisest ning esitleda oma loomingut publikule.

“Baltic Traili” peamised eesmärgid on suurendada Baltikumi elektroonilise muusikavälja esindajate vahelist suhtlust ning luua Baltikumi muusikutele rahvusvaheline koostööplatvorm.

Nädalase kogunemise jooksul jaotuvad osalejad igapäevaselt unikaalsetesse gruppidesse ning töötavad spetsiaalselt sündmuse jaoks loodud pop-up stuudiotes. Lisaks loometööle toimuvad kohtumised muusikavaldkonnas läbilöönud artistidega ning tasuta kõigile avatud loengud ja koolitused. Kogunemise jooksul loodud muusikat esitletakse avalikul showcase kontserdil, samuti valmib kogumikalbum ning toimub klubituur üritustega kõigis Balti riikides.

 

Kõik huvilised on oodatud esitama oma avaldusi kuni 15. juulini aadressil www.baltictrail.eu.

 

Möödunud aastal Eestit esindanud Firejosé sõnul oli "Baltic Trail" lõbus ja äärmiselt inspireeriv kogemus. "Tekkis korralik Baltikumi ülene muusikute ja sõprade võrgustik ning loodi palju mahedat muusikat. Mina osaleksin igal aastal, kui see võimalik oleks”, kommenteeris noormees.

 

“Baltic Trail” on korraldatud Läti elektroonilise muusika kuabamärgi Dirty Deal Audio poolt koostöös Baltikumi-ülese muusikaplatvormiga The Baltic Scene, Leedu produtsentide kogukonnaga ‘Renegades of Bump’, Läti raadiokanaliga ‘Pieci.lv’ ning Läti Muusika Ekspordi organisatsiooniga. Üritus toimub teistkordselt.

 

2013. aasta “Baltic Trail” kogumik on kuulatav aadressil baltictrail.bandcamp.com ning soetatav The Baltic Scene veebipoes aadressil http://www.thebalticscene.eu/store/.

 

Rohkem informatsiooni

www.baltictrail.eu

www.facebook.com/baltictrail

 

Dirt Deal Audio: 

www.dirtydealaudio.lv

The Baltic Scene: 

www.thebalticscene.eu

Renegades Of Bump: 

https://www.facebook.com/roblithuania


Tuesday
10 June 2014

TMWi klubiõhtutel Pärnus, Watergate festivalil esinevad Tommy Cash ja Faun Racket

 

Faun Racket esinemas Von Krahli teatrisaalis. Foto Kristel Aija

Tähistamaks suvepealinna tiitli üleandmist Pärnule korraldab Tallinn Music Week Watergate festivali raames kaks klubiõhtut, mil lavale astuvad Tommy Cash ja Faun Racket. 20. ja 21. juuni ürituste toimumiskohaks on uhkete Tallina väravate all asuv võlvkaartega kontsertkoht.

Just Tallinna väravad olid 17. sajandil omaaegse Pärnu-Tallinn vahelise postimaantee alguspunktiks. Suve alguse puhul muutub ajalooline linnadevaheline liiklussõlm kahel õhtul klubiks, kus astuvad üles tänavusel TMW festivalil nii Eesti kui rahvusvahelise publiku hulgas kõneainet pakkunud esinejad Tommy Cash ja Faun Racket.

Jõuliste, veidi kiiksuga live-show’dega furoori tekitanud ning 2013. aastal R2 aasta tulijaks ja Eesti Ekspressi tulevikutäheks tituleeritud noor Eesti räppar Tommy Cash astublavale reedel, 20. juunil. Lisaks valivad muusikat Janek Murd (Eesti Pops, R2) ja Kristopher Luigend (Haigla, R2).

Atmosfääriline bassimuusika duo Faun Racket ehk Andres Lõo ja Talis Paide teatraalne etteaste toimub aga laupäeval, 21. juunil. Peoga jätkavad DJ-d Drummie (Jazzitup, R2) ja Siim Karro.

Mõlemat live-esinejat tõi Tallinn Music Weeki festivali järgselt esile teiste hulgas mõjukas muusika ja kunstiajakiri Crack Magazine võrreldes Faun Racketit omaaegse menuka elektroonikaduo Fischerspooneriga ja pidades Tommy Cashi üheks siinse muusikamaastiku omanäolisemaks artistiks.

Pidudel kahel õhtul üles astuvad DJ-d mängivad neil õhtuil head eestimaist muusikat.

Kohapeal on avatud baar.

Pileteid saab osta ukselt hinnaga 5 eurot.

Tallinna väravate aadress on Kuninga 1, Pärnu.
 

Artistid:
Cash Tomi debüütvideo “Quez Whos Back”
https://www.youtube.com/watch?v=-5ljAFG4W9U
Faun Racket “Radiant Child”
https://www.youtube.com/watch?v=pzAuc3NoFjY

Tuesday
27 May 2014

Neli Baltikumi artisti astuvad sel nädalal üles Primavera Sound festivalil Barcelonas

Eesti elektroonilise muusika produtsendid Firejosé ja Sander Mölder.

28.-31.maini Barcelonas toimuval Primavera muusikafestivalil esitlevad The Baltic Scene ja Pieci.lv indie bändi Tenfold Rabbit ning elektroonilise muusika produtsente Firejosé,  Sander Mölder ja NiklavZ. Lisaks korraldavad The Baltic Scene, Tallinn Music Week ja Läti raadiojaam Pieci.lv’ga tutvumisürituse Baltikumi muusikamaailmaga.

Primavera on kõrgelt hinnatud linna- ja muusikafestival, mida külastab iga-aastaselt umbes 150 000 muusikasõpra, kelle hulgas ka märkimisväärne arv eestlasi. Varasematel aastatel pole festivalil ükski Eesti ega Baltikumi artist üles astunud.

Festivaliga paralleelselt toimub ka muusikatööstuse professionaalidele suunatud konverents Primavera Pro. Tänavu on programmis ka paneel Baltikumist kui uuest,  kiiresti muutuvast ja avastamisväärt muusikaturust. Paneelist võtavad osa Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna, tunnustatud Läti raadio-DJ Toms Grevinš ning Leedu produtsent, plaadifirma Silence ja klubi Opium omanik Vidmantas Cepkauskas, paneeli kureerib The Baltic Scene eestvedaja Natalie Mets

Neljapäeva pealelõunal kl 16-18 tutvustavad Baltikumi muusikaelu välispressile ja kohalikule muusikatööstusele Tallinn Music Week, Baltikumi muusikaelu edendav portaal, agentuur ja promootor The Baltic Scene ning värskele ja põnevale muusikale orienteeritud Läti raadiojaam Pieci.lv.

Eesti artistide osalemist festivalil toetab Eesti Kultuurkapital.

Artistid:

Firejosé


http://www.soundcloud.com/firejose

Sander Mölder


http://www.soundcloud.com/sander

Neljapäev, 29. mai

03.00 - 03.45 adidas Originals Stage (Festival site)

Reede, 30.05

13.00 - 13.30 DayPro Stage (La Seca)

 

Tenfold Rabbit


Neljapäev, 29.05

17.30 - 18.00 DayPro Stage (La Seca)

 

23.00 - 23.45 adidas Originals Stage (Festival site)

http://www.facebook.com/tenfoldrabbit

 

NiklavZ


Neljapäev, 29.05

19.00 - 19.45 adidas Originals Stage (Festival site)

Reede, 30.05

 

13.45 - 14.15 DayPro Stage (La Seca)

https://soundcloud.com/niklavssekacs

 

Thursday
15 May 2014

TMW awarded the title of Best Host City Champion for promoting Tallinn by the Yearly Music Convention Awards (YMCA) at The Great Escape in the UK.

 

I Wear* Experiment performing at Tallinn Music Week 2014 city stage in the historic Jaani Seek. Photo: Diana Pashkovich.

The Yearly Music Convention Awards 2014 took place on the final day of The Great Escape last weekend in Brighton awarding Tallinn Music Week the title of Best Host City Champion. Other nominees were Berlin Music Week, Waves Vienna, The Great Escape (Brighton) and Reeperbahn Campus in Hamburg.

The co-founder of The Great Escape and programmer of the legendary Glastonbury festival Martin Elbourne comments: "As well as championing great new music, the best showcase festivals also champion their host cities, and Tallinn Music Week has been particularly good at raising the profile of Estonia and its capital within the global music industry. By utilising so many great buildings across the city for its shows, and with its innovative food programme and special events for international delegates, TMW was a deserving winner of our first YMCA for Best City Champion”.

Tallinn Music Week has received annual awards of YMCA before – Best New Showcase Festival in 2012; a year later TMW conference venue Nordic Hotel Forum was awarded the title of Best Conference Hotel.

The Great Escape and YMCA are not the only music industry organizations that value Tallinn as a music and culture destination.

The head of Finnish Fullsteam music agency Juha Kyyrö says: "TMW makes you feel like Tallinn is the new Berlin. Everyone is here, and everything is easy and amazing.”

The manager of the legendary Pink Floyd Peter Jenner adds: "Tallinn was built as a trading post, where East and West could meet, that is what Tallinn Music Week is doing now for the Music Industry. The range of music is wide, the production, sound and lights at the venues are terrific, and reflect the quality of the music. The concerts in the book-shops and galleries open the festival for the whole town - a terrific idea.”

Tallinn Music Week is the biggest talent showcase festival of the Nordic Baltic region. The next Tallinn Music Week takes place from 26th to 28th March 2015.

Wednesday
14 May 2014

Tallinn Music Week sai Inglismaa olulisimalt talendifestivalilt Tallinna tutvustamise eest “parima linna-tutvustaja” tiitli

 

 I Wear* Experiment esinemas Tallinn Music Week 2014 linnalaval ajaloolises Jaani Seegis. Foto: Diana Pashkovich.

Möödunud nädalalõpul Inglismaal Brightonis toimunud muusikafestivali The Great Escape raames peetud muusikaauhindade tseremoonial Yearly Music Convention Awards (YMCA) pälvis Tallinn Music Week parima võõrustajalinna-tutvustaja (“Best Host City Champion”) tiitli.  Teised nominendid olid Berlin Music Week / Berllin, Waves Vienna / Viin, The Great Escape / Brighton ja Reeperbahn Campus / Hamburg.

Tänavust auhinda kommenteerides selgitab The Great Escape festivali juht ning legendaarse Glastonbury festivali programmikoostaja Martin Elbourne, et lisaks hea uue muusika esitlemisele tutvustavad talendifestivalid edukalt ka oma kodulinnasid: “Tallinn Music Week on olnud silmapaistvalt tulemuslik kogu Eesti riigi ning Tallinna linna positiivsel tutvustamisel rahvusvahelisele muusikatööstusele. Tänu linna erinevate põnevate ehitiste ja asukohtade kaasamisele festivalikavva, uuenduslikule restoraniprogrammile ja väliskülalistele korraldatud eriüritustele on Tallinn Music Week igati välja teeninud esmakordselt välja antava parima võõrustajalinna-tutvustaja tiitli.”

Iga-aastaselt väljaantavaid YMCA auhindu on Tallinn Music Week pälvinud ka varem – 2012. aastal toodi koju parima uue tulija auhind (Best New Showcase Festival), 2013. aastal pälvis parima konverentsihotelli auhinna Tallinn Music Weeki pikaaegne partner, TMW konverentsi toimumiskoht Nordic Hotel Forum.

The Great Escape ja YMCA pole ainsad muusikatööstuse organisatsioonid, kes Tallinna muusika- ja kultuurireiside sihtpunktina hindavad.

Soome muusikaagentuuri Fullsteam juht Juha Kyyrö ütleb: “Tallinn Music Weeki ajal tundub, et Tallinn on uus Berliin. Kõik on kohal, kõik on lihtne ja vaimustav.”

Legendaarse Pink Floydi manager Peter Jenner lisab: “Tallinn oli juba keskajal ida ja lääne kaubateede sõlmpunktiks. Samasuguse rolli on Tallinn Music Week tänaseks muusikatööstuses välja võidelnud. Siin loodav muusika on mitmekülgne, kontserdipaigad on võrratud ja tasuta linnalavakontserdid raamatupoodides, galeriides ja kohvikutes on geniaalne idee – kingitus nii linnarahvale kui ka väliskülalistele.”

Tallinn Music Week on Põhja ja Balti regiooni suurim talendiesitlusfestival.

2015. aastal on festivalikuupäevadeks 26.-28. märts.

lost in music