NEWS blog

Thursday
25 April 2013

Tallinn Music Week 2013 Skype’i auhinna võitis Elephants From Neptune

Tallinn Music Weeki peatoetaja Skype’i poolt viiendat aastat välja antava auhinna võitjaks valiti sel korral Elephants From Neptune – üks hetke kuumemaid rokkbände Eestis, kes just sõlmis lepingu Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency. Koos maineka tiitliga Skype’s Go Change the World Award kaasneb bändile ka €3500 suurune rahaline preemia.

„Elephants From Neptune’i suurimaks edu võtmeks on nende rahvusvahelise areeni vääriline kõla, repertuaar ja tugev identiteet, mis lennutab bändi veel kõrgele ja kaugele. Mehed on selgelt laia maailma vaatavad ja leiavad aega pühenduda ka oma fännidele. On suur rõõm, et saame nende edu Skype's Go Change The World Award auhinna näol natukenegi tagant kannustada. Võib kindel olla, et sellest bändist kuuleme me veel palju,“ ütles Skype Eesti juht, Tiit Paananen.

Skype’i maailmavallutuse auhinna ehk Skype's Go Change The World Award võitja selgitati välja Tallinn Music Weeki festivali delegaatide, välispressi, Skype’i töötajate ja Eesti publiku ühisel valikul. Publikuhääletuse võitnud Elephants From Neptune kannul olid tihedalt Sibyl Vane, Nevesis, seejärel Tenfold Rabbit ning KGB. Festivali delegaatidelt pälvisid lisaks auhinna võitjatele enim nominatsioone Odd Hugo, Argo Vals Band, Kannabinõid ning Tenfold Rabbit.

Viimaste aastate jooksul Eesti muusikamaailma jalgealust oma armutute riffide ja robot-rockist, indiest, bluesist ja psühhedeelsest kärinast laetud soundiga kõvasti raputanud Elephants From Neptune’i liikmete endi sõnul on nende näol tegemist „Võsu liivastel radadel moodustunud anomaaliaga“. Tänavune kevad on neile olnud vägagi tegus ja edukas. Aprillis sõlmiti leping Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency, mis esindab erinevatel territooriumidel selliseid põhjanaabrite artiste nagu näiteks Disco Ensemble, Rubik, Michael Monroe ning ka Eesti hetke edukaimat ansamblit Ewert and The Two Dragons.

„Tegu on vaieldamatult ühe parima uue bändiga, mida ma üle pika aja kuulnud olen. Nende talent on koheselt märgatav ning meie arvates omavad nad suurt potentsiaali väljaspool Eestit,” sõnab bändi värske agent Toni Ritonen.

Ka kogenud rokimanager ja Londoni klubiürituste sarja Club Radio Free Europe promootori A P Childs ei kahtle värske Skype auhinna laureaadi suures tulevikus: „Väga hea soundiga suurepärane kontsertbänd, mis astub kindlalt Ewert and the Two Dragonsi piire purustavais rütmis.“

Leedu muusikaajakirjanik Ramunas Zilnys (Lietuvos rytas) arvab:„Baltikumis pole hea mitu aastat nähtud bändi, mis sellise kirega vana head rokki viljeleks.“

Hetkel on Elephants From Neptune stuudios ja lindistab teist osa oma EP-de triloogiast. Tulemust on võimalik kuulda esitluskontsertidel nii Tallinnas, Tartus, Viljandis kui ka Londonis. Elevantide esimene kontsert Inglismaal toimub 26. aprillil Londonis klubis The Miller.

„Tallinn Music Week oli sel aastal meie jaoks kindlasti äärmiselt edukas. Saime väga palju uusi tutvusi, neist kõige tähtsamaks peame koostöö alustamist Soome muusikaagentuuriga Fullsteam. Käesoleval aastal on meie peamiseks eesmärgiks bändi tõhusam tutvustamine nii põhja- kui ka lõunanaabritele. Plaanis on anda ka esimesed kontserdid ka kaugemal – juba sel nädal võib bändi näha esinemas Londonis. Viimase paari kuu jooksul oleme teinud palju stuudiotööd, mille tulemusena on kohe välja tulemas teine osa meie EP-de triloogiast. Aasta lõpus hakkame ette valmistama teise täispika plaadi materjali. Skype auhinnaraha investeerime oma uude stuudiosse,“ räägib Elephants From Neptune plaanidest bändi manager Karl Sirelpuu.


Tallinn Music Week 2009 Skype auhinna võitjaks oli Popidiot, 2010. aastal Iiris, 2011. aastal Ewert and the Two Dragons ja 2012. aastal Talbot.

Tallinn Music Week 2014 toimub 27.-29. märtsil. Artistide sooviavaldusvoor algab sügisel.

Tutvu Elephants From Neptune'iga:
www.facebook.com/elephantsfromneptune
www.soundcloud.com/elephants

Tuesday
23 April 2013

Elephants From Neptune esitleb uut EP-d ja sõlmis lepingu Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency

Üks hetke kuumimaid rokkbände Eestis, Elephants From Neptune, sõlmis lepingu Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency. Bänd lindistab hetkel teist osa oma EP-de triloogiast ning esitleb seda peagi ka Eestis. Lisaks ootab elevante ees esimene kontsert Inglismaal, Londonis.

Selle aasta kevad on ansambli Elephants From Neptune jaoks olnud väga tegus ja edukas. Aprillis sõlmis bänd lepingu Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency, mis esindab erinevatel territooriumidel selliseid bände nagu näiteks Disco Ensemble, Rubik, Michael Monroe ning ka Eesti hetke edukaimat ansamblit Ewert and The Two Dragons. Lisaks on agentuuri hingekirjas ka Von Hertzen Brothers, kellega koos Elephants From Neptune juba 1. juunil Rock Cafe’s kontserdi annab.

„Meil on väga hea meel alustada koostööd Fullsteam Agency’ga, sest tegu on Soome eelmise aasta edukaima agentuuriga ning kindlasti ühe parima võimaliku koostööpartneriga noorele bändile,“ kommenteerib Elephants From Neptune manager Karl Sirelpuu.

„Tegu on vaieldamatult ühe parima uue bändiga mida ma üle pika aja kuulnud olen. Nende talent on koheselt märgatav ning meie arvates omavad nad suurt potensiaali väljaspool Eestit,” sõnab bändi värske agent Toni Ritonen.

Hetkel on Elephants From Neptune stuudios ja lindistab teist osa oma EP-de triloogiast. Tulemust on võimalik kuulda esitluskontsertidel nii Tallinnas, Tartus, Viljandis kui ka Londonis. Elevantide esimene kontsert Inglismaal toimub 26. aprillil Londonis, klubis The Miller, ning seda toetavad Eesti Muusika Eksport ja Eesti Autorite Ühing.

Vaata ka:

Elephants From Neptune - Make It Happen (Seducifer)

Elephants From Neptune uue EP esitluskontserdid:

26. aprill – The Miller, London, UK

30. aprill – GenKlubi, Tartu (+ Sibyl Vane)

3. mai – Rubiin, Viljandi (+ Sibyl Vane)

4. mai – Sinilind, Tallinn (+ Three Leg Dog)

 

Lisainfo:

Karl Sirelpuu

karl@bdg.ee

+372 51902859

Friday
19 April 2013

Sibyl Vane is performing in Riga and Klaipeda

Estonia’s indie rock trio is continuing their album presentation tour with shows on Saturday 20thApril at Nabaklab in Riga and on 27thApril at Roxy Club in Klaipeda.

After releasing their debut album “Love, Holy Water and TV” under the Latvian record label I Love You Records in November 2012 Sibyl Vane has grown into real Baltic act. It is no secret that the indie rock trio is most the actively performing Estonian band in Latvia and Lithuania. Sibyl Vane also supported the American alternative rock legend Garbage in their only Baltic show at Palladium in Riga.

“The Baltic scene has become a second home for Sibyl Vane. That is why we don’t think of us as only an Estonian band. Driving up to five thousand kilometers at weekends to perform in different parts of Baltics has become usual for us as well. We love playing in Latvia and Lithuania, it is nice to see new listeners and also the fans who we have already met at our first shows among the crowd. It is a honor, really!” says the band’s bassist Heiko Leesment.

For more information on about dates visit Sibyl Vane’s Facebook site:www.facebook.com/sibylvaneband

Thursday
18 April 2013

Eesti artistid on tõusmas elektroonilise tantsumuusika maailma absoluutsesse tippu

Hetkel on Eestist võrsunud vähemalt kolm noort ja andekat artisti, kes on raketina tõusmas elektroonilise tantsumuusika maailma absoluutsesse tippu. Koostöö tunnustatud rahvusvaheliste plaadifirmade ning agentuuridega on teinud Syn Cole, Beat Service ja Mord Fustang nimedest maailmaklassi tegijad.

 Loomulikult on tõusva edu taga noorte meeste jäägitu pühendumus muusika loomisele ning edu ei ole sündinud üleöö, vaid areng ja läbimurre on toimunud aastatega. Olen hoidnud nende kolme tegemistel pikalt silma peal ning tunnen siirast rõõmu, et eestlastel läheb täna elektroonilise tantsumuusika maailmas suurepäraselt,“ kommenteerib Eesti populaarseima elektroonilist tantsumuusikat kajastava raadiosaate Hirmo Faktor vedaja, DJ Kristjan Hirmo. 


 

Syn Cole
Elektroonilise tantsumuusika maailmas tänaseks juba palju tuntust kogunud Syn Cole ehk Rene Pais on 24-aastane Pärnust pärit DJ (siiani olnud edukas ka trance muusika vallas DNS Project nime all), kes pani hiljuti taskusse väärtusliku plaadilepingu ühe kuumima Rootsi house-DJ ja muusikaprodutsendi Avicii plaadifirmaga 
Le7els. Tänaseks on Syn Cole’i koostöö Avicii managementiga täies hoos ning veebruari alguses müüki paisatud esimest originaallugu „April“ on saatnud suur menu.

Syn Cole tõusis maailma suurtele klubimuusikalavadele eelmise aasta augustis, mil ta debüteeris Suurbritannias ühel Euroopa suurimal, Creamfields-nimelisel tantsumuusikafestivali pealaval Avicii hiti „Silhouettes“ remixiga. Remix jõudis USA iTunes Dance Top 100 edetabelis suisa 20. positsioonile ning see võeti ka mängukavva USA suurimas sateliitraadiovõrgus Sirius XM. 

Syn Cole lugusid ning remikse on oma raadio- ning live-settides korduvalt mänginud maailmakuulsad DJ-d nagu Tiesto, David Guetta, Avicii, Pete Tong, Hardwell, Afrojack jpt.

Syn Cole on koostööd teinud ka USA-s tegutseva Eesti staariga Kerli, kelle loost „The Lucky Ones“ on ta valmistanud suurepärase remiksi. Esmakordselt oli Eestis võimalik Syn Cole‘i kuulata ja näha möödunud nädalal Tartus toimunud Hirmo Faktor klubimuusikapeol. Beat Service 
Artistime Beat Service taga on Pärnust pärit produtsent ja DJ Madis Sillamo, kes on viimasel kolmel aastal oma lugudega tõusnud maailma suurima elektroonilise tantsumuusika online-poe Beatport Trance Top 100 edetabeli esikümnesse.

Alates 2011. aastast on Beat Service tuuritanud ja esinenud rahvusvahelistel klubimuusikaüritustel üle kogu maailma. Käesoleva aasta algus kujunes artisti jaoks tõeliseks läbimurdeks, kui tema uus, koos Neev Kennedyga loodud singel„Not This Time“ sisenes Beatport Top 100 üldedetabelisse. Samal ajal kogus tema värske, Armin van Buureni pala "Waiting For The Night" remiks suurt toetust kõikidelt maailmaklassi DJ-delt ja tantsumuusika raadiojaamadelt kogu maailmas. 

Beat Service‘i muusikat on oma settides mänginud tantsumuusika suurnimed nagu Armin van Buuen, Tiesto, Ferry Corsten, Above and Beyond, Markus Schulz jpt. Just maailma populaarseim DJ Armin van Buuren on see, kes oma „A State of Trance“ raadiosaadetes tihti Beat Service‘i loomingut tutvustab - seda edastavad enam kui 40 raadiojaama üle kogu maailma ning igal nädalal jõuab saade hinnanguliselt 20 miljoni kuulajani.

Äsja esines Beat Service Hollandis A State Of Trance 600 maailamaturnee viimasel showl, mida külastas ligikaudu 30 000 inimest. Alates tulevasest nädalavahetusest astub artist üles viies Austraalia suurlinnas, kus leiab aset legendaarne trance muusika peosari Enhanced Music World Tour. Sel suvel on Beat Service’it oodata esinema ka kodulinna Pärnusse.Mord Fustang
Hetkel USA-s resideeruv 22-aastane electro house’i ja dubstep‘i produtsent ja DJ Rauno Roosnurm aka Mord Fustang on tänaseks teinud juba neli ülesastumist Miamis toimuval maailma suurimal elektroonilise tantsumuusika sündmusel Winter Music Conference, mille iga-aastane külastajate arv ületab 100 000 inimese. 

Mord Fustangi omanäoline saund jäi kõrva maailmas kõrgelt hinnatud elektro-leibelile Plasmapool, kes temaga lepingu sõlmis ning tema lood välja andis ning Beatport online poes müüki pani, kus need püsisid electro müügiedetabeli esikohal ning üleüldises top 10-s mitmeid kuid. See saavutus tõi Mord Fustangile rahvusvahelise menu ja kuulsuse ning selliste välismaa suurartistide nagu Benny Benassy, Tiesto, Moguai, Morgan Page jpt toetuse.

Möödunud nädalal esines noor talent Kalifornias kahel järjestikul nädalavahetusel toimuval muusika- ja kunstifestivalil Coachella, mille esinejaterivi sisaldab elektroonilise tantsumuusika artiste nagu Knife Party, Eric Prydz, Hardwell, Paul Oakenfold, Fedde Le Grand jpt.

Eesti meediale on Mord Fustang intervjuudeks siiamaani olnud kättesaamatu. Sel suvel avaneb selleks hea võimalus - 13. juulil astub artist üles Grind Festil Pärnus.


Rohkem infot:

SynCole
Facebook: www.facebook.com/SynCole
Koduleht: http://www.syncole.com/ 

Beat Service 
Facebook: www.facebook.com/Beatservicemusic/
Koduleht: http://beatservicemusic.com/about
Pressifotod:
https://www.dropbox.com/s/cpovaheh0l35nrq/beat%20service%204.jpg
https://www.dropbox.com/s/hfpw3h0ujqpc85g/beat%20service%202.jpg
https://www.dropbox.com/s/g6ymrh3mwl9xjo7/Beat%20Service%20Logo.jpg

Mord Fustang 
Facebook: www.facebook.com/mordfustang
Koduleht: http://mordfustang.tumblr.com/ 
Pressimaterjal:
http://web.wmeentertainment.com/openpackages/forms/PackageDetail.aspx?OID=8C8411FC94415

Veel fotosid:
http://press.tallinnmusicweek.ee/EDM_Beat_Service.jpg
http://press.tallinnmusicweek.

Tallinn Music Week ja EMT fotokonkursi võidufotod on valitud

Tallinn Music Week ja EMT fotokonkursi raames Instagrami üleslaaditud parimad fotod leidsid äramärkimist žürii poolt, fotode autorid saavad auhinnaks uue nutitelefoni, Braven kõlari või TMW 2014. aasta festivalipassi.

Võitjaks kuulutati foto http://instagram.com/p/Xy5U29S3rm/ kasutajalt nckndr, kellest saab õnnelik nutitelefoni Sony Xperia V omanik, mille pani välja EMT. Kasutaja nckndr profiili näeb siit: http://instagram.com/nckndr/

Delfi hindajad kommenteerivad võidufotot nii: "Tegemist on väga hästi tabatud fotoga. Värvid on maitsekad ja valguse püüdmine on hästi õnnestunud. Ka on pildistajal kompositsiooni sättimisel silma olnud. Pilt annab ideaalselt edasi  nö vaikust enne tormi, ehk kontserdieelset aega. Või võib kerkida mõtteisse kontserdijärgne varahommik, kui jalutada Tallinn Music Weeki ürituselt koju ja päike on juba tõusuteel ent linn veel rahulik."

EMT esindajad lisavad fotot kommenteerides: "Imelised värvid ja selgus Tallinn Music Weeki kontsertide järgsel ja eelsel hommikul. Annab edasi Tallinna kui festivalilinna hommikust ilu ja värskust ja samas väljendab seda emotsiooni, mis valdab uue festivalipäeva hommikul." 

EMT eriauhind ja Braven 600 kõlar EMT poolt läks kasutaja arturs fotole http://instagram.com/p/XyASAVg2dy/#. EMT hindajate sõnul on fotol hästi pildile püütud muusiku emotsioonid.

Tallinn Music Weeki eriauhinna ja seega ka TMW 2014. aasta festivalipassi saab kasutaja hevimees foto eest http://instagram.com/p/XvS7CZrZLF/ , kasutaja täisprofiil on nähtav siit: http://instagram.com/p/XvS7CZrZLF/ TMW peadisainer Uku-Kristjan Küttis Aku Collective'ist toob TMW eriauhinna vääriliseks hinnatud foto puhul välja, et tegu on efektse valguse ja varju kujutamisega ning kujundustiimi lemmikuga algusest peale.

Võitjatega võetakse ühendust. 

Kõik festivali ajal hashtagiga #tallinnmusicweek üleslaaditud fotod on nähtavad siin http://statigr.am/tag/tallinnmusicweek/

Monday
15 April 2013

Pollstar review: Tallinn's travelling circus

 

Tallinn Music Week recorded its greatest success by selling out its roughly 700 capacity April 5 and 6 and cementing its place in the music business conference calendar, writes John Gammon from the influential British music industry magazine Pollstar.
 
About one-third of the delegates were from outside Estonia, an indication that TMW will likely survive the increasing competition that will inevitably come when every European country has a similar conference.
 
So, who are these international visitors? Many of them come from the various European music export offices or similar conferences, along with a press gaggle of about three or four dozen reporters and photographers.
 
When Europe has as many as 50 of these shindigs, there’s a danger that individuality will get diluted as the conference circuit turns into something of a travelling circus.
 
What sets Tallinn apart is government support that goes right up to presidential level, healthy sponsorships, and the imagination and seemingly indomitable spirit of conference organizer Helen Sildna and her team.
 
Jesper Borup, a talent booker for Denmark’s Spot Festival, thinks the warmth of the welcome that the city of Tallinn offers is also a key factor.“I think other countries may struggle to match that,” he told Pollstar. “With the Estonians it seems to be part of their DNA.”
 
It seemed all 700 delegates showed for TMW’s first session, traditionally a keynote speech from Estonia President Toomas IlvesDuring the showcase conference’s five-year history, which began with 150 delegates attending its 2009 debut, Ilves has become the must-see act.
Apart from being a genuine music lover, as opposed to a politician who sees music as a key to the youth vote, Ilves (aka President Cool) is also an engaging speaker.
 
The fact U.S. music mogul Seymour Stein – founder of Sire Records – was in the audience gave him chance to rhapsodise over such Stein signings as Talking Heads and The Ramones – as if Ilves needed an excuse to do that. His speech last year, which came shortly after the Pussy Riot trial, was critical of the way Russia had “shipped the girls off to the Gulag for playing punk music.” This year, he told how his comments had led to him being “excommunicated by the Estonian Lutheran Church.” He didn’t appear as if it had troubled him a great deal.
 
The daily conference programme was an even mix of current music business issues and info for the infant (or embryonic) Baltic music industry.
 
Regular TMW moderator Paul Cheetham ran a role-playing panel designed to clarify the differences between a manager, agent, record company, publisher and so on. Playing the manager’s role, he asked Jonas Holst from Sony Sweden (playing the record company role) what he looked for in a new act. “I like them to have some sort of local representation,” was the reply. Given that was supposed to be Cheetham’s job, Holst had instantly turned role-playing into reality.
 
So, the record company’s first aim is to try to replace the artist’s manager.Cheetham has run this panel for two or three years and by and large he’s toughed it out pretty well. What advice can a panel give to aspiring talent that doesn’t know the difference between a manager, an agent, and a record or publishing company? Perhaps in future this slot should be known as the “Don’t give up your day job” session.
 
Cheetham also moderates a similar panel based on the manager’s role in planning an artist’s career. The man’s clearly a glutton for punishment.
 
As for the showcases, there was chance to pick from over 200 acts, largely from the Baltic states and Finland.
 
If delegates made their choices from the originality (or plain silliness) of the acts’ names, Candy Empire, Dance With Dirt, Edgar Poe’s Favorite Cat, Elephants From Neptune, Fuck You I Am A Robot, Morgue’s Last Chance, Multiphonic Robot, Redneck Rampage, Tenfold Rabbit, and Who Framed Roger Moore? should have played to decent houses.
 
Latvian Music Awards nominee Triana Park opened its set at Rock Café April 6 by greeting the audience with a big shout of “Hello Tallinn,” apparently undeterred by the fact that there was only a half-dozen people in the room.
 
It steadily filled with a crowd that appeared to know all of the band’s repertoire. One particularly animated fan hadn’t forgotten to bring his air guitar.
 
By John Gammon
 
Article referred from http://www.pollstarpro.com/home, available for subscribers only.

lost in music