NEWS blog

Sunday
10 November 2013

Metsatöll on North-American tour

Metsatöll at Rabarock, Estonia (2011)

Estonian folk metal band Metsatöll in currently on North American tour until 9th of December. In 35 days the band will perform 32 concerts, accompanied by Finnish band Finntroll and Quebeck locals Blackguard.

Active since 1999, Metsatöll has toured all over Europe since 2009. This is their second tour in US and Canada.

The band is signed to Finnish label Spinefarm Records.

Keep up with the tour here.

Listen & watch 'Küü' from 'Ulg' (2011)

Friday
01 November 2013

Jakob Juhkam releases his debut EP

   'H' by Jakob Juhkam

Estonian prog-prodigy Jakob Juhkam’s barrier-breaker 6-track EP ‘H’ sounds as electronic music made by someone who doesn’t usually create electronic music. Borrowing certain charactheristics of different popular electronic music genres and twisting them at his discretion, Juhkam’s composing style indicates to his openness to different kinds of music and sounds, also, willingness and courage to experiment.

With the exception of drums (tracks 1,3,6) Jakob Juhkam has solely written, played, programmed, recorded, mixed and mastered the music on the EP. Together with his band Jakob Juhkam will also play at Icelande Airwaves festival in the beginning of November.

Watch 'Dial' from 'H'

Listen to the full EP

Buy here.
 

Monday
28 October 2013

New EP by I Wear* Experiment

I

 I Wear* Experiment

The trio  I Wear* Experiment released their second EP and accompanying video in the run-up to the EP ‘Crickets Empire II’. It’s also  the  second slice of their three-part debut album.

During the year IW*E has kept both concert venues and music channels buzzing with their experimentalcinematique. Their single “Memories from Crickets Empire I”, released earlier this year, was picked as Demo of the Week on Estonian Radio2 and was included in The Indie Rock Playlist compilation in September 2013 among such acts as Franz Ferdinand, Bloc Party and Arctic Monkeys.

Along with the EP, IW*E are releasing a series of live videos called I Wear* Experiment – Live At* Rehearsals. Get acquainted with the first two here:

Push Stop & Pause Your Heartbeat
Fevering Gun

Stream the whole EP here.

I Wear* Experiment consists of Hando Jaksi (guitar, keyboards), Mikk Simson (drums) and Johanna Eenma (vocal, keyboards).

Thursday
24 October 2013

Riia indie-klubi I Love You baar tähistab oma 10. sünnipäeva Tallinnas Von Krahli baaris

 

Järgmisel teisipäeval, 29. oktoobril tähistab Von Krahli sünnipäevanädala raames oma 10. tegevusaasta täitumist Riia üks olulisemaid muusikaklubisid I Love You baar, millest on tänaseks välja kasvanud ka mitmeid Eesti artiste esindav plaadifirma I Love You Records. Kontsertpeol astuvad lavale Inglise indibänd Sons of Noel and Adrian ja Odd Hugo, plaate mängivad I Love You baari Eesti sõbrad.

I Love You Recordsi talli värskeim asukas, Sons of Noel and Adrian jõuab Tallinnasse oma teise albumi “Knots” tuuri raames. Bändi Chicago postrokist, džässist ja avant-popist mõjutatud uus plaat annab hästi edasi žanriliselt rikkalikku kõlapilti ja kontrollitud kaost, mida nende kontsertidel kogeda saab. Tegemist on kooslusega, kes tuuritanud mh koos Mumford & Sonsiga ning soojendanud Laura Marlingi kontserti Royal Festival Hallis. Pool bändist on olnud puhkpilli-sektsiooniks Broken Social Scene tuuridel, teised löönud kaasa Damo Suzuki ja Laura Marlingi koosseisudes.

Armastatud kohalik grupeering Odd Hugo, kes peagi ka Riias I Love You baaris ning samal nädalavahetusel Von Krahli 21. sünnipäevapeol täiskoosseisus üles astub, esineb sel korral duona, algupärase tuumikuna. Sünnipäevahõnguliste “palju-õnne” DJ-settidega kostitavad külalisi õhtu jooksul muusikudEwert Sundja ja Erki Pärnoja ning Sethh jaKóstja, Tallinn Music Weeki eestvedaja Helen Sildna ning mänedžer Toomas Olljum.

Riias 2003. aastal avatud Bar I Love You on muusikasõprade seas teatud kui Eesti muusika saatkond Lätis, kus on regulaarselt üles astunud hulk rohkem ja vähem tuntud Eesti artiste. Just sel põhjusel tähistatakse sünnipäeva ka Tallinnas.

Läbi aegade on I Love You Bar’is üles astunud sellised Eesti artistid nagu Bad Apples, Ewert and The Two Dragons, Malcolm Lincoln, Vaiko Eplik, Sibyl Vane, Zebra Island, Abrahams Café, The Sinclair Sinclair, Tenfold Rabbit ja Iiris. Peatselt on oodata ka Odd Hugo ja Tallinn Daggersi esinemisi.

I Love You baarist alguse saanud I Love You Records plaadifirma on välja andnud mitmete Eesti artistide muusikat – Ewert and The Two Dragonsi teine album “Good Man Down” (2011), Sibyl Vane’ debüüt “Love, TV and Holy Water” (2012) ja ka Zebra Islandi debüütplaat “Saturnine” (2013). Sons of Noel and Adrian on plaadifirma esimene artist väljastpoolt Baltikumi.

I Love You baari sünnipäevapidu on ka Von Krahli sünnipäevanädala avaürituseks - Von Krahl saab nii vanaks, et teda lastakse lõpuks ometi baari sisse! Sel nädalavahetusel, kahel päeval, kahel korrusel on Von Krahli sünnipäeva tähistamas kohalike DJ-de paremik ja piire ületav valik bände.

Teisipäeval, 29.oktoobril Von Krahli baaris

20:00 DJ-d: Helen, Toomas, Sethh ja Kóstja

21:00 – 21:30 Odd Hugo (Oliveri ja Rando poolakustiline special-set)

21:30 – 22:00 DJ-d Erki ja Ewert

22:00 – 23:00 Sons of Noel and Adrian

23:00 – 00:00 DJ-d Erki ja Ewert, Sethh ja Kóstja

 

Piletid hinnaga 8 EUR ukselt.

Friday
11 October 2013

Eesti alternatiivroki trio Sibyl Vane esineb laupäeval Kiievis Art Meetings festivalil.

 


Laupäeval, 12. oktoobril Ukraina pealinnas Kiievis Metropoli kontserthallis toimuval muusikafestivalil Art Meetings astub Poola ja Ukraina artistide kõrval üles ka kodumaine Sibyl Vane. Minifestivali raames valitakse Ukraina esinejate seast üks kollektiiv, kes saab võimaluse esineda ühel olulisemal alternatiivmuusikasündmusel Poolas, milleks on 2014. aasta sügisel Wrocławis toimuv Asymmetry Festival.

Sibyl Vane võitis festivalile esinemisvõimaluse suvel Tallinnas Patarei Kultuuritolmul toimunud finaalkontserdil. Seekord minnakse Kiievisse korraldajate endi palvel, et tutvustada ka Ukrainas Eesti muusikat.

„Asymmetry festivali Eesti konkursi finaali tase oli muidugi väga kõrge. Sinna pääsesid lisaks meile veel väga omanäolised artistid nagu Argo Vals ja Evestus. Meie jaoks on see võit äärmiselt oluline ja suur tunnustus,“ ütles bändi laulja ja kitarrist Helena Randlaht.

Sõit Ukrainasse on üks osa Sibyl Vane sügisesest tuurist, mille käigus antakse kontserte veel ka Soomes ja Rootsis. Käesoleval sügisel möödub aasta bändi debüütplaadi ilmumisest. Plaati on esitletud poolesaja kontserdiga Eestis, Lätis, Leedus, Soomes ja Rootsis.

Thursday
26 September 2013

Noortebändi demovooru lõpuni on jäänud viis päeva

Noortebänd 2011 võitja Sibyl Vane
 
Septembrikuus algas Eesti pikima traditsiooniga bändikonkursi Noortebänd demovoor, millest saab osa võtta 30. septembrini.
 
Noortebänd 2013 konkurss on avatud kõikidele muusikastiilidele. Oodatud on vähemalt kaheliikmelised elektroonilise, eksperimentaalse, etno-, jazz-, hip-hop ja veel nimetute muusikastiilide esindajad.
 
Bänd ei tähenda mitte ainult klassikalist trummi, bassi, kitarri ja vokaali kooslust, vaid konkursile on teretulnud ka kollektiivid, kes astuvad traditsioonilisest raamistikust välja - kasutavad eksperimentaalseid instrumente, elektroonikat või on muusika tegemiseks mõne veel laiemale avalikusele teadmata mooduse leiutanud.
 
Samuti võib üks muusik osaleda mitme bändi koosseisus. Demovoorus osalevate bändide seast valib muusikaspetsialistidest žürii välja 25 kollektiivi, kes saavad oktoobri keskel edasi võistelda Tallinna ja Tartu eelvoorudes.
 
Aasta esimeses pooles toimunud maakondlikelt konkurssidelt on eelvoorudesse valitud seitse ansamblit. Esindatud on Pärnumaa, Läänemaa, Viljandimaa, Tartumaa, Saaremaa, Harjumaa ning Lääne-Virumaa. Sel hooajal tegi Noortebänd koostööd seitsme maakonnaga, kuid oodatud on koostöö ka teiste piirkondlike bändikonkurssidega.
 
Noortebändi konkurss annab lisaks väärikatele auhindadele lavakogemuse, palju uusi tutvusi ning võimaluse end laiemale publikule ja muusikaringkonnale nähtavaks teha. Konkurss on andnud tuule tiibadesse paljudele noortele artistidele, kes on jõudnud suurtele lavadele ja sõlminud koostöölepinguid mitmete nimekate plaadifirmadega. 2007. aasta Noortebändi võitja Bedwettersi auhinnavideo tagas neile edu MTV Euroopa 2007. aasta muusikaauhindade galal, 2009. aasta võitja Junk Riot pälvis tähelepanu Tallinn Music Weeki külastanud rahvusvaheliste festivalide talendiküttide silmis ning 2011. aasta võitja Sibyl Vane sõlmis mõni kuu peale konkurssi koostöölepingu Läti plaadifirmaga I Love You Records ning esineb oktoobris Tamperes Soome suurimal talendiesitlusfestivalil Lost In Music. 
 
 
Noortebändi tõmbab sel aastal käima Starter, hoogu annavad Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, PVX - kauplus Muusik, talendifestival Tallinn Music Week ning paljud teised koostööpartnerid.
 
Konkursil saavad osaleda kõik kuni 26-aastased artistid, kes esitavad omaloomingut. Registreerimine toimub septembri lõpuni Noortebändi kodulehel www.noorteband.ee.
 
Noortebänd 2013 voorud:

17. ja 18. oktoober - Tartu eelvoorud
25. ja 26. oktoober - Tallinna eelvoorud
9. ja 16. november - poolfinaalid Tallinnas
29. november - finaal Tallinnas

primavera