NEWS blog

Thursday
19 December 2013

Nordea pank on Tallinn Music Week 2014 esitleja. Festivalipassid nüüd müügil!

Kapitan Korsakov, 2013. Foto: Anton Coene

Nordea pank on Tallinn Music Week 2014 esitleja. Festivalipassid nüüd müügil!

2013. aasta parimaks pangaks pärjatud ja aastal 2011 “aasta kultuurisõbra” tiitli pälvinud Nordea pank ning tänaseks regiooni suurim talendifestival Tallinn Music Week allkirjastasid koostöölepingu. Alates tänasest, 19. detsembrist on müügil ka festivali passid. Erisoodustused kehtivad Nordea Platinum, Gold ja Stockmann krediitkaartide kasutajatele ning EMT Topeltpluss klientidele.

Kultuurisõpradele on Nordea pank tuttav eelkõige filmifestivali PÖFF esitlejana, Nargenfestivali suurtoetajana ja kultuuriüritusi kajastava Facebooki lehe “Viis tärni” algatajana. Viimase tunnustusena valiti Nordea pank Financial Times gruppi kuuluva maailma juhtiva pangandus- ja rahandusajakirja The Bankeri poolt 2013. aasta parimaks pangaks Eestis, Soomes ja Taanis.

„Nordeal on väga hea meel olla 2014. aastal Eesti muusikaelu iga-aastase suursündmuse Tallinn Music Weeki esitleja. Järgmisel aastal saame pakkuda nii oma kultuurilembestele klientidele kui laiemale publikule veelgi mitmekülgsemaid elamusi,“ ütles Nordea panga korporatiiv- ja jaepanganduse juht Andreas Laane. Ta lisas, et: „Finantsmaailmas parima tunnustuse pälvinud pangana on Nordeal juba aastaid olnud au toetada vaid parimaid kultuuri- ja muusikaprojekte, olgu selleks siis just lõppenud PÖFF või nüüdsest Tallinn Music Week“.

Ühtlasi algab täna, 19. detsembril ka festivalipasside jõulumüük. Passi hind on 35€ ja seda kuni 2. veebruarini. 3. veebruari hommikul kuulutatakse välja festivaliprogramm ning müügile tulevad ka kontsertide üksikpiletid ja festivalipassi hind tõuseb.

Kuues Tallinn Music Week toimub 27.-29. märtsini. Festivalil astub üles ligi 200 artisti erinevaist muusikažanritest üle maailma, aastal 2013 külastas festivali kontserte üle 17 000 muusikasõbra nii Eestist kui ka Lätist, Soomest ja Venemaalt.

Tallinn Music Week on tänaseks Põhja- ja Baltimaade regiooni suurim talendifestival.Festivali eesmärgiks on esitleda meie parimaid artiste rahvusvahelisele muusikatööstusele ja muusikapressile ning tutvustada põnevaimat ja hetkel aktuaalseimat muusikat ka kodu- ning naaberriikide muusikapublikule.

TMW festivalipass / käepael annab võimaluse liikuda vabalt kõigi festivali kontserdikohtade vahel ja tagab sissepääsu 27., 28. ja 28. märtsil kõigisse programmi kuuluvatesse klubidesse, pakkudes soodustusi ka “TMW Maitsed” restoranides. Festivali kava avalikustatakse veebruari alguses TMW kodulehel: www.tmw.ee

Festivalipasside hinnad

35€ kuni 2. veebruarini

45€ kuni 23. märtsini

55€ festivalinädalal, 24. kuni 29.  märtsini

Nordea panga ja EMT klientidele pakub festival võimaluse soetada festivalipass erihinnaga:

Nordea klientidele kehtivad soodustused: Stockmann MC kaardi omanikele -10% festivalipassi hinnast, Gold krediitkaardiga -20% festivalipassi hinnastja Platinum krediitkaardiga -30% festivali passi hinnast. EMT Topeltpluss klientidele kehtib -20% soodustus festivalipassi hinnast.

Festivalipassid on müügil Piletilevis alates 19. detsembrist kl 10.00.

Tuesday
17 December 2013

Tallinn Music Weekile laekus esinemistaotlusi ligi 750 artistilt 32 riigist

 

 

 

Rock Cafe Tallinn Music Weeki ajal, 2013. Foto: Mart Sepp

Tallinn Music Week tõmbab aasta aastalt ligi üha rohkem välisesinejaid. Lisaks 268 Eesti artistile on enim esinemissoove tulnud enim Soomest - 100, Valgevenest – 70 , Venemaalt ja Lätist, mõlemast 51. Kaugematest paikadest on esindatud aga Iisrael, Iraan, Hiina, Senegal ja Argentiina.

Festivali programmijuht Kristo Rajasaare näeb sellest Eesti muusikaringkondadele vaid kasu. “Eesti artistide kõrval seame fookusse kogu regiooni Skandinaavia, Soome, Venemaa, Läti, Leedu, Valgevene ja Poola põnevamaid tegijaid. Tallinn Music Weeki eesmärk ongi muuta Eesti muusikaelu rahvusvahelisemaks. Kui siia soovib esinema tulla nii ohtralt välisartiste, aktiveerib ja ergutab see nii kohalikku muusikapublikut kui ka siinseid esinejaid.”, täpsustas Rajasaare.

Tallinn Music Week toimub 27.-29. märtsini kontserdipaikades ja klubides üle kogu linna. Rajasaare sõnul on uute kontserdikohtade üle spekuleerida pisut vara. “Kindlasti on programmis valdav osa juba traditsiooniks kujunenud esitlusi nt Jazzkaare ja Jazzliidu ning Pärimusmuusikakeskuse kureeritud lavad teatris NO99. Samuti ka Raadio 2 kokku pandud programm Von Krahlis ning Heliloojate Liidu kava Mustpeade majas. Lõpliku kontserdikohtade ja esinejate nimekirja avaldame hiljemalt veebruarikuu alguses,” lisas Rajasaare.

Nagu ikka on Tallinn Music Weekil esinevate artistidega tutvumas nii kohalikud, lähiriikidest pärit kui ka rahvusvahelise ampluaaga muusikatööstuse professionaalid. Järjest täienev delegaatide nimekiri on leitav siit

Friday
13 December 2013

Ajukaja and Andrevski’s Rare Birds on BBC Radio 1
Estonian production unit Ajukaja & Andrevski "Rare Birds" 12“ EP released on 14th of January under Jon Rust’s Levels imprint has gained airtime on BBC –  Jamie XX discusses top tracks of 2014 on Radio 1 and Gilles Peterson  shares the love on Radio 6.

Using instruments built and modified by melomaniac Andrevski combined with brainworks of  legendary Estonian music figure Ajukaja, "Rare Birds" is an outcome of late night studio jam sessions. Drum patterns and synths of title track take you literally to the grounds of birdwatching. B-side includes "Expensive Shit" loaded with tension and meditative "Jam1".

"Rare Birds" is featured on blogs such as London-based Sonic Router and No Fingers On The Grooves, which are constantly in search of independent labels and record stores. 


Gilles Petersonon Radio 6
http://www.youtube.com/watch?v=zLWRz9XGVz4

BBC Radio 1:Jamie XX, Benji B & Young Turks crew discusses top 2014 tracks
https://soundcloud.com/bbcradio1/jamie-xx-in-3-records

Order vinyl here (early bird catches the worm):
http://levelsmusic.bigcartel.com/product/levels-002-ajukaja-andrevski

Levels record label
https://soundcloud.com/levels-5

Happy birdwatching!

Thursday
12 December 2013

Avicii’s label Le7els signs DJ Syn Cole

 

l

DJ Syn Cole

Young Estonian DJ and producer Syn Cole is tipped to reach the higher degrees of EDM stardom after being snapped up by Swedish superstar DJ Avicii’s record label. His debut release “April“ on Le7els skyrocketed to Beatport top 10, securing him a place in EDM kingdom. Second release Miami 82 features an edit from Avicii himself.

Syn Cole aka Rene Pais started producing trance tracks back in 2007, before lending his ears and fingers to house music. 24-year-old Estonian describes his current sound a mix of electro, funky and progressive. He has performed at mammoth UK dance festival Creamfield and ventured into Canada, UK, Russia, Ireland and Netherland, constantly improving his skills.

Having also unveiled an official remix of Avicii’s "Hey Brother," premiered by Pete Tong on BBC Radio 1, Syn Cole is one of the acts to pay close attention to. Vibe.com selected Syn Cole to their ‘DJs To Watch In 2014’ list.

Syn Cole - April
http://www.youtube.com/watch?v=pv6r_BXqoE8


Syn Cole - Miami 82 (Avicii edit)
http://www.youtube.com/watch?v=ZEf9FxlQRLA


Avicii - Hey Brother (Syn Cole remix)
http://www.youtube.com/watch?v=iFL--KjCf90

 

Listen to the recent mixtape
https://soundcloud.com/le7els-records/syn-cole-le7els-mixtape-006

Tuesday
10 December 2013

Maria Minerva announces new collaborations


Maria Minerva teams up with Ajukaja on 4-track EP „C U Again”, out on the streets in the end of January 2014. Finnish collective Femme En Fourrure invited Maria to do a mix on their recet EP ‘The Beach’.

Maria Minerva collaborates with Porridge Bullet label co-founder Raul Saaremets under Ajukaja alias. Minerva's distinct vocal alongside with Ajukaja's crisp house Saaremets’ crisp house backbonepromise a good start for this year's electronical tunes.


A tslice from upcoming Ajukaja and Maria Minerva collab EP: 

https://soundcloud.com/porridge-bullet/ajukaja-maria-minerva-c-u

 

Femme En Fourrure describe their music to be for ‘DJs and catwalks .. nightly promenades and oceanside sexin’’. No wonder they asked Maria Minerva to add synths and vocals to a track from recent EP, called ‘The Beach’. Out under Cocoa Music.

The Beach (Maria Minerva’s Arrythmia)
https://soundcloud.com/femme-en-fourrure/the-beach-maria-minervas-2

Sunday
08 December 2013

Tartu Kultuurikvartali arendusprojekti toetuseks

 
 
Tartu muusikanädal 2013
 
Tallinn Music Weeki eesmärk on 5 tegevusaasta jooksul olnud Eesti muusikatööstuse areng nii rahvusvaheliselt kui ka kodus. Mitte ükski artist ei ole suutlik alustama rahvusvahelist karjääri kui tal puudub koduriigis võimalus piisavalt kontserte anda ning oma kuulajaskonda arendada. Paraku on Eesti kohaliku turu nõrkus seotud just sellega, et üle-Eestiline kontsertpaikade võrgustik ei suuda tagada stabiilset, soodsat, artistisõbralikku ja professionaalset taustsüsteemi. Kontserttegevuse märkimisväärseks arenguks ei piisa ka lihtsalt tehnikainvesteeringust vaid oluline on hoolikalt jälgida, et ühes paigas saaksid kokku motiveeritud ja entuasiastlik meeskond ning siis ka infrastruktuuritoetus. 
 
Koosluse Genialistide Klubi, Tartu Uus Teater, Elektriteater, Uus Õu ja Müürileht näol on tegemist potentsiaalika algatusega, kuna kõik nimetatud organisatsioonid on end meeskondadena juba tõestanud ning minimaalsete vahenditega on suudetud tegelikult väga olulistele algatustele juba ka algus teha. Investeerida tuleb inimestesse ja ideedesse mitte kuivalt majadesse ja tehnikasse. Kultuurikvartali arenduse läbi saaks Tartu linn endale 3 saali ja 2 välilavaga multifunktsionaalse festivalikeskuse, mis muudaks hoobilt hõlpsamaks ja soodsamaks nii iganädalaste kontserttuuride korraldamise, läbi mille jõuaks ehk ka rohkem välisartiste edaspidi Tartusse (tehnikainvesteeringu tõttu muutuks kontserdikorraldamine erakorraldajatele ning artistidele endile soodsamaks ning samas kontserdikogemus publikule ka kvaliteetsemaks), möödapääsmatu digi-kinotehnika investeeringu saaks Elektriteater ning kahtlemata soodustaks see ka suuremate festivalide toimumist. Koostöös tARTuffi festivaliga plaanime kolmandat aastat korraldada Tartus ka Tartu muusikanädalat – oleksime selgelt motiveeritud ja huvitatud kasutama Kultuurikvartali kõiki lavasid ja võimalusi. Usume, et läbi moodsa ja professionaalse, samas miljööväärtusliku ja sümpaatselt boheemlasliku festivalikeskuse oleks meil head võimalused kasvatada Tartu muusikanädalast välja üle-Eestiliselt ning ka rahvusvaheliselt külastatav suvine muusikafestival, mis koostöös tARTuffiga toob augusti kuus Tartusse mastaapse üle-linna kultuurifestivali atmosfääri. 
 
Usume, et investeeridua tuleb headesse ideedesse, pädevatesse inimestesse ja infrastruktuuri. See kõik loob pinnase ja eeldused isetekkelise ja omaalgatusliku nüüdiskultuuri arenguks. Tartu Kultuurikvartal on just selline projekt, kus kõik need komponendid on paigas ja kenas tasakaalus.
 
Toetame!
 
Festivalide Tallinn Music Week ja Tartu muusikanädal meeskond

lost in music