NEWS blog

Thursday
25 March 2010

Tallinn Music Week stardib täna Rock Cafes hiigelmölluga

Täna õhtul lajatatakse Tallinn Music Weeki hoogne avalöök Rock Café’s, kus koos linna saabunud välisdelegaatidega pidutsevad ka kõik 100 festivalibändi! Humppa-rokenroll Soome punkhuumori veteranidelt Eläkeläiset, Eesti evergreen punk J.M.K.E.’lt, lemmik-peoplaadid Rabarocki bossilt ja Kosmikute trummarilt Kristo Rajasaarelt!

Täna õhtul, 25. märtsil toimub Tallinna linna ägedaimas laiviklubis Rock Cafe festivali tormiline start, mille soundtracki eest vastutab maailma ametlik humppabänd Eläkeläiset, kelle eelnevad meeleolukad kontserdid Eestis on sisaldanud tohutu suuri jenka-rivisid, peaaegu kõikide oma pillide puruks löömist ja aadamaülikonnas tantsijaid. Eläkeläistega jagab lava kohalik punkmuusika legend J.M.K.E., plaadimasinate tagant leiab Rabarocki peakorraldaja Kristo Rajasaare ning saalist  rahva seast festivali rahvusvahelised delegaadid ja kolmel päeval esinevad bändid.

Päeva jooksul võib ka Tallinna Lennujaamas täheldada elevust ja sagimist, sest just täna hakkavad linna saabuma kõik festivali kuulsad-tähtsad välisdelegaadid, teiste seas Glastonbury talendikütt Martin Elbourne, staar-ajakirjanikud sellistest UK väljaannetest nagu New Musical Express, Drowned in Sound ja The Clash, olulisi otsustajaid plaadifirmadest nagu RoughTrade ja Nettwerk ning festivalikorraldajaid nii Kesk-, Lääne- kui Ida-Euroopast.

Täna lennujaama wifi-alas arvuti avavat Eesti külastajat ootab ka muusikaline kingitus: Skype, Tallinn Music Weeki ja Tallinna Lennujaama poolt kokku pandud Eesti muusika kogumik 15 looga, mis on selekteeritud tänavuse festivali artistide loomingust.

Tallinn Music Weeki flaierid koos kolme päeva programmi ja showcase’ide toimumispaikadega märgistatud linnakaardiga on saadaval baarides ja kohvikutes üle linna. Festivali kava saab edukalt välja printida ka SIIT. Jätkub ka Skype Awards bändihääletus ning oma lemmikbändile saab hääle anda SIIN

Tallinn Music Week on kui Eesti muusika kiirkursus ja lõbus orienteerumismäng kevadises Tallinnas, mille vältel avaneb harukordne võimalus kuulda ja näha enneolematuis kogustes kõvemaid kohalikke bände.

Piletid kontsertidele on müügil Piletilevis. Kohtume kevadises Tallinna öös bändijahil! 3 ööd, 10 lava, 100 bändi, lase ennast üllatada! Kohtume öös!

Festivali esitlevad Tallinn2011 ja Nordic Hotel Forum. Peatoetaja on Skype, kes ka sel aastal annab välja rahalise auhinna potentsiaalikaimale Eesti bändile. Saku Rock presenteerib raskerocki lava klubis Tapper. Festivali toetavad ka Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Estonian Air ja Vikingline.

lost in music