NEWS blog

Friday
04 May 2012

Väljasõit rohelisse üllitab 10-tollise debüüt vinüül-EP “Külastus”

10. mail jõuab heade plaadipoodide vinüüliriiulitele psühhedeelse amatöörkollektiivi Väljasõit rohelisse 10-tolline debüüt vinüül-EP “Külastus”, mida on hea koos veini, moonisaiakeste ja kaasaskantava kohvervinüülimängijaga piknikule kaasa võtta. Plaadi annab välja pisikese Eesti pisike hobiplaadifirma Onesense Music, mis siiani on heliablaste kõrvu toitnud hämarate äärealade elektroonika ning hip-hopiga.

“Külastuse” ilmumise tähistamiseks pakib Väljasõit rohelisse piknikukohvrid ja suundub gastroleerima marsruudil Moskva-London-Tallinn. Moskvasse minnakse legendaarse Vene muusikakriitiku ja meediategelase Artjom Troitski kutsel, kes Väljasõit rohelissele Tallinn Music Weekil silma peale pani. Kontsert leiab aset 19. mail Masterskaja teater-klubis koos Mutant Disco väsimatu dj-trioga.

26. mail purjetab Väljasõit rohelisse plaadigastroll Londonisse Brainlove Recordsi poolt korraldatavale Brainlove Festivalile http://www.brainloverecords.com/festival/, millest võtsid möödunud aastal osa ka Kreatiivmootor ja Multiphonic Rodent.

Brainlove Records on “Külastuse” ametlik levitaja Ühendkuningriigis. Sealsetele poelettidele jõuab plaat juuni alguses.

 

Eestis gastroleeritakse kohe juuni alguses Tallinnas ja Tartus, plaadiesitluste kohad selguvad lähiajal.

 

 

 

Väljasõit rohelisse hingest:

Siin on kajakamber pleekinud laudlinade, odavate kristallkarahvinide, sissepoole pööratud pilkude ja monotoonides atmosfääriga. Tihe valkjas suitsuloor. Pühapäevašamaan istub absindi ja seenesalatiga ning põriseb tamburiinile kaasa. Kõik kajab kajab. Nurgast võnguvad tremolo ja motoorne kumin, mis levib viirusena mööda trammirööpaid läbi linna. Üheduuri tseremoonia on alanud.

Väljasõidule viivad: Marit (südamelöögid, sädelevad tamburiinid), Martin (sünteetilised orelid, põrinad, preeriarifid), Kersten (reverb, kajad), Eiko (korduvad kuminad), Lauri (amatöörbluus, tremolo, häälitsused)

Muusikat ja veidraid videoid saab kuulata-vaadata Väljasõit rohelisse kodublogis valjasoitrohelisse.tumblr.com

lost in music