NEWS blog

Monday
23 April 2012

Tallinn Music Week 2012 Skype’i auhinna võitis Talbot

 

Tallinn Music Weeki peatoetaja Skype’i poolt neljandat aastat välja antava auhinna võitjaks valiti sel korral Talbot – bänd, kellel on lisaks kodumaistele kontsertidele tänaseks selja taga juba kaks Euroopa tuuri, eraldi Ida-Euroopa tuur, lisaks kontsertreisid Venemaal ja Ukrainas, Balkanimaades, Austraalias ning Jaapanis. Koos maineka tiitliga Skype’s Go Change the World Award kaasneb bändile ka €3500 suurune rahaline preemia.


"Talbot tõuseb esile kui tervik. Nende puhul rokib kõik ühes rütmis - muusika on vinge, veebileht tasemel ning sotsiaalse turunduse pool läbimõeldud. Bänd vaatab selgelt tulevikku ning on aktiivne esineja kogu maailmas. Just nii, nagu meile meeldib," ütles Skype Eesti juht, Tiit Paananen.

Skype’i maailmavallutuse auhinna ehk Skype's Go Change The World Award võitja selgitati välja festivali delegaatide, välispressi, Skype’i töötajate ja Eesti publiku ühisel valikul. Talboti järel pälvisid Tallinn Music Weeki delegaatidelt enim Skype’i auhinna nominatsioone veel
Estonian Voices, Paabel, Mart Avi ning Väljasõit rohelisse. Publikuhääletuse võitis sel aastal Anne & Stiil ajakirja lugejate ja toimetuse poolt festivali stiilseimaks artistiks valitud Tenfold Rabbit, seejärel Epordwerk, Elephants From Neptune, August Hunt ja muidugi Talbot.

Magnus Andre ja Jarmo Nuutre 2008. aastal loodud Talbot vajutab müraselt raske, ent jäiste kaunistustega ehitud psühhedeelse pitseri kuulaja meeltele. Eesti Muusikaauhinnad 2010 "Aasta Metalartisti" nominendiks valitud bänd on oma lühikese tegutsemisaja jooksul avaldanud EP "Tundra" (2008) ja kuulajate ning kriitikute poolt väga hästi vastu võetud albumi "EOS" (2010). Käesoleval aastal esineb duo klubides ja festivalidel nii Eestis kui välismaal ja tegeleb ka oma järgmise albumi lindistamisega.

Küsimus on vaid selles, mida sa teha tahad. Kui tahad bändi teha, siis ongi see täpselt nii lihtne, et teed ja ei lase millelgi ennast takistada. Meil avanesid selles osas silmad peale esimest tuuri - lihtsalt saad ühel hetkel aru, et mitte mingit piiri ei ole. Tahad minna tuurile - lähed. Tahad esineda Jaapanis - otsid kontakti ja leiad kuidagi võimaluse ja lähed. Järgmine kord lähed, siis tahab sind seal juba rohkem inimesi näha. On meilgi olnud neid viie ja kümne inimesega kontserte - aga kui need viis inimest on tulnud sinu pärast, siis on kõik väga kihvt! Piirid on igaühe enese määrata. Küsimus on valikus,“ seletab bändi julgeid valikuid Jarmo Nuutre. Kuigi uudis Skype auhinna võidust on bändi jaoks alles värske, on esialgne plaan auhinnaraha investeerida tuuritamise käigus amortiseerunud helitehnika uuendamisse.

Tallinn Music Week 2009 Skype auhinna võitjaks oli Popidiot, 2010. aastal Iiris ja 2011. aastal Ewert and the Two Dragons.

Tallinn Music Week 2013 kuupäevad selguvad lähinädalatel.

TMW delegaadid Talbotist:

Mikko Meriläinen (Soundi):
„Lihtsalt hämmastav. Rahvusvaheline kvaliteet, ainulaadne ja väga karismaatiline kontsertbänd.“

Edgars Abolins (Meteor Agency):
„Tore on näha bändi kasvamas järjest tugevamaks ja tugevamaks. Olin meeldivalt üllatunud nende esinemise kvaliteedi, heli ja võimuse üle.“

Maria Mölder (Eesti Heliloojate Liit):
„Omaette tase, ilus ja raputav, sh on ka kõikvõimalikud ekspordikriteeriumid täidetud.“

Janne Flinkkilä (freelance music journalist):
„Minu jaoks oli Talbot kindlasti Tallinn Music Weeki kõrghetk.“

Juuso Vermasheinä (Flockified):
Talbot oli võrratu. Pealegi näevad need tüübid välja, nagu nad jooks dushi all käies õlut. Mis on omakorda võrratu.“

John Rogers (Brainlove, Projekta), muusikaajakirjas The Line Of Best Fit:
„Back at Von Krahl, Talbot are whipped up a thunderous sound. The drum kit took up half the stage, behind them sitting heavily tattoed, utterly solid percussionist Jarmo Nuutre, who beat his instruments within an inch of their lives with pummelling brutality and an almost balletic grace. Distorted basslines form their blunt, powerful tunes, and a dual vocal played a melodic rock vocal off against Nuutre’s guttural doom-metal roar. Talbot marry bone-crunching force with dextrous musicality.“
http://www.thelineofbestfit.com/2012/04/talinn-music-week/

PILDID:

Talbot Tallinn Music Weekil:
http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/tags/talbot/

Promofoto:
http://www.talbot-music.com/pildid/photos/Talbot_promo_by_Mae_Marks.jpg

Tallinn Music Week fotomaterjal, mis sisaldab nii konverentsi, sotsiaalseid üritusi kui kontserte:
http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/sets/

(kasutades pilte meedias, palume lisada fotograafi nimi)

Tallinn Music Week 2012 numbrites:
27 lava

183 artisti 13 riigist
150 artisti Eestist
11 200 festivalikülastajat
589 delegaati, kellest 283 Eestist
306 välisdelegaati
61 549 unikaalset kodulehekülastust 110 riigist

www.tallinnmusicweek.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek
http://www.talbot-music.com

lost in music