NEWS blog

Wednesday
14 March 2012

Garage48 Tallinn Music raames tulevad Eestisse maailmatasemel tehnoloogianõustajad

 

Juba viiendat korda Eestis toimuval Garage48 üritusel on sel korral fookuses 48 tunniga uute Interneti- ja mobiilipõhiste muusikatoodete loomine. Mentorite ja žüriiliikmetena on kohal rahvusvahelised eksperdid, kel jagada kogemusi nii iTunes, Soundcloud ja GigsWiz firmade arengust kui Hollywoodi filmitööstusest.

23.-25. märtsil toimuval muusika- ja meelelahutustoodete genereerimise eriüritusel on kohal kolm tasemel põnevat mentorit ja žüriiliiget: Californiast lendab kohale Chris Douridas, kes on 2-kordne Grammy nominent muusikanõustajana filmide American Beauty ja Shrek 2 juures. Ta oli ka America Online muusika asepresident. Steve Jobs palkas Chrisi konsultandiks iTunes'i loomise juures, kus ta aitas käivitada iTunes Originals ja iTunes Essentials tooted. Berliinist on tulemas David Noël, kes on Soundcloudi üks esimesi töötajaid, endine muusikatööstuse A&R ja tour manager. David valiti ka 2011 aasta üheks parimaks tehnoloogiamentoriks ja -nõustajaks. Soomest jõuab siia Juuso Vermasheinä, mängutööstuse taustaga mees, kes on muusika-idufirma GigsWiz ning sellest välja kasvanud ettevõtte Flockified asutaja.

Ürituse eesmärgiks on suurendada Eesti tehnoloogiaarendajate koostööd muusikavaldkonnaga luua ja turule tuua tehnilisi lahendusi muusikatööstuse jaoks. Lisainfot ürituse kohta leiab lehelt http://garage48.org/tallinn ning registreerimine kestab 15. märtsini.

Ürituse peakorraldajaks on Garage48 Sihtasutus, mille asutasid 2010 kuus Eesti tehnoloogiaettevõtjat. Garage48 kaaskorraldajaks on Technopolis Ülemiste Targa Äri Linn , kus Tallinna üritus juba teistkordselt aset leiab. Garage48 Tallinn Music 2012 üritusele on õla alla pannud Garage48 hooajatoetajad Skype, Elion, Credit24, Briti Nõukogu ning see on osaliselt rahastatud EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest (ESF).

primavera