NEWS blog

Saturday
16 April 2011

Tallinn Music Weeki Skype’i auhinna 2011 võitis Ewert and the Two Dragons

 

Tallinn Music Weeki peatoetaja Skype’i poolt kolmandat aastat välja pandud auhinna võitis sel korral ka kodupubliku seas kiirelt populaarsust koguv indie-bänd Ewert and The Two Dragons, kes esitles eile õhtul reedel kino Sõprus saalis puupüsti täis väljamüüdud kontserdil oma uut kriitikute poolt ülihästi vastu võetud albumit „Good Man Down“.  Koos ihaldatud tiitliga Skype’s Go Change the World Award kaasneb bändile ka €3500 suurune rahaline preemia.

“Headel Eestis loodud asjadel on põhjust maailma jõuda – olgu selleks siis uuenduslik tehnoloogia, tarkvara, disain või muusika,” ütlesSkype Eesti juht Sten Tamkivi. Tema sõnul soovib Skype aidata kaasa sellele, et paljutõotava Eesti artisti looming maailmas läbi lööks. “Ewert and the Two Dragonsisuurepärane lugudekirjutamise oskus ja rabavalt tugev live-esitus tekitas elevust nii väliskülaliste kui festivalil käinud paljude Skype’i töötajate seas.Meil on hea meel, et tänavune auhind taas ühele eriliselt heale Eesti bändile kuulub,” lisas Tamkivi.

Skype’i maailmavallutuse auhinna ehk Skype's Go Change The World Award võitja selgitati välja festivali delegaatide,välispressi,Skype’i töötajate ja Eesti publiku ühisel valikul. Ewert and the Two Dragonsijärel pälvisid Tallinn Music Weeki delegaatidelt enim Skypeauhinna nominatsioone veel Mari Kalkun ning Aides. Publikuhääletuses olid menukaimad Junk Riot, seejärel Aides ja kolmandale kohale jõudis rock-bänd Silverstique.

Ewert Sundja, Erki Pärnoja, Ivo Etti ning Kristjan Kallase kollektiiv Ewert and The Two Dragons tõusis Eesti muusikataevasse 2009. aasta sügisel debüütalbumiga "The Hills Behind The Hills". 2010. aasta oli poistele töökas – esineti nii Eestis, Lätis kui ka Leedus, sealhulgas mainekatel festivalidel nagu Tallinn Music Week ja Positivus Lätis. Mais 2010 oli Draakonitel au avada TEDxTallinn seminar KUMU auditooriumis. Bändi looming on leidnud positiivset kajastust ka meie naabrite meedias – Läti Delfi on bändi nimetanud "eesti muusika pärliks" ning soomlaste muusikaajakiri Rumba nende esinemist Positivusel festivali kõrghetkeks. 5. aprillil ilmus bän Läti indie-leibli „I Love You Records“ alt bändi teine album "Good Man Down", mis on ülihästi vastu võetud nii kriitikute kui ka kuulajate poolt ning oli möödunud nädalal Raadio 2’s nädala plaadiks. Aprillis on värskel Skype’i auhinna võitjal ees albumiesitluskontserdid Eestis, Lätis ja Soomes ning 15. juulil esinetakse Lätis Positivus festivali pealaval.

 

Tallinn Music Week 2012 toimub kuupäevadel 28-31 märts!

PILDIMATERJAL KASUTAMISEKS:

Piltimaterjal eilsest Skype’i auhinna üleandmisest ja plaadiesitlusest (autor Rasmus Jurkatam)

http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/sets/72157626384053997/with/5623771551/

 

Ewert and The Two Dragons Tallinn Music Weekil:

http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/sets/72157626233966691/with/5562391528/

 

Tallinn Music Week fotomaterjal, mis sisaldab nii konverentsi, sotsiaalseid üritusi kui kontserte:

http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/sets/

(kasutades pilte meedias palume lisada fotograafi nimi)

 

Tallinn Music Week 2011 numbrites:

3 ööd

16 lava

147 artisti 10st riigist

123 artisti Eestist

7600 festivalikülastajat

423 delegaati, kellest 229 Eestist

194 välisdelegaati

52 483 unikaalset kodulehekülastust 88 riigist

 

www.tallinnmusicweek.ee

www.facebook.com/tallinnmusicweek

www.youtube.com/tallinnmusicweek

TAGS: Press