artist focus

contact


e-mail

Mati Mikalai ja Kai Ratassepp

Where: Estonia Kontserdisaal - PLMF ja Interpreetide Liit present
When: 25.03.2011
Time: 22:50

Kai Ratassepp ja Mati Mikalai on klaveriduona koos mänginud alates 1998. aastast. 2000. aasta kevadel said nad teise koha rahvusvahelisel duode konkurssil Kaunases (Leedu) ja Paduas (Itaalia). Samal aastal võitsid nad ka rahvusvahelisel ARD konkurssil Münchenis esimese koha. Duo on esinenud Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal ja Eestis ning koostööd teinud mitmete orkestritega (Kermerata Baltica, Deutsches Symphonie Orchester, St. Peterburi Kirovi teatri orkestriga, Eesti Riikliku Sümfoonia orkestriga jt). Kõige olulisemate kontsertsaalide hulka, kus duo esinenud on kuuluvad näiteks Herkulessaal (Münchenis), Kontzerthaus (Berliinis), St. Peterburi Filharmoonia ja Milano Konservatoorium. Kai Ratassepp (sünd. 1970) on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusikaakadeemias. Tema õpetajateks olid Ruuta Taras ja Lilian Semper. Hetkel õpib ta Eesti Muusikaakadeemia doktorantuuris prof. Peep Lassmanni käe all ning samuti töötab Akadeemias õpetajana. Ta on võitnud mitmeid auhindu nii kodumaal kui ka rahvusvahelistel konkurssidel ning andnud nii soolokontserte kui mänginud ka mitmete ansamblitega Eestis, Soomes, Rootsis ja Saksamaal. Mati Mikalai (sünd. 1971) alustas oma õpinguid samuti Tallinna Muusikakeskkoolis ning jätkas Eesti Muusikaakadeemias. Tema õpetajate hulka kuulusid näiteks Lembit Orgse, Bruno Lukk, Ivo Sillamaa ja prof. Peep Lassmann. Ta on osalenud mitmetel tuntud meistrikursustel (näiteks Liisa Pohjola, Jose Ribiera ja Lazar Berman). Mati Mikalai pälvis 1994. aastal kolmanda koha Rahvusvahelisel Klaveri konkurssil Kilis (Rootsis). Ta on andnud mitmeid soolokontserte ning mänginud nii kammeransamblite kui orkestritega Eestis, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Prantsusmaal ja Venemaal.

***

 

The piano duo Kai Ratassepp - Mati Mikalai have been playing together since 1998. In spring 2000 the duo won the second prize at the duo competitions in Kaunas (Lithuania) and Padua (Italy). At the ARD competition in Munich, they were awarded the first prize. The duo has toured in Germany, Italy, France, Russia and Estonia and cooperated with many orchestras (Kremerata Baltica, Deutsches Symphonie Orchester, Orchestra of St. Petersburg Kirov Theatre, Estonian National Symphony Orchestra etc). The most important concert venues of the concerting duo include Herkulessaal (Munich), Kontzerthaus (Berlin), St. Petersburg Philharmony, Milan Conservatoire.
Kai Ratassepp (b.1970) studied piano at Tallinn Music High School and proceeded at the Estonian Academy of Music. Currently Kai Ratassepp pursues her doctoral degree at the Estonian Academy of Music and simultaneously works at the Academy. She has won prizes in several national and international piano competitions.
Mati Mikalai (b.1971) studied piano at Tallinn Music High School and also proceeded at the Estonian Academy of Music. Mati Mikalai was awarded the third prize at the international piano competition in Kil (Sweden) in 1994.

ARTISTS