artist focus

Listen up!contact

Maarja Nuut
e-mail

Knihv

Where: Rotermanni keskus - Estonian Traditional Music Centre presents
When: 25.03.2011
Time: 23:50

Kaks viiulit ja trumm panevad teie kehad võnkuma ja meeled vanu meloodiakeerutusi kuulatama, sekka mõned uuema aja knihvid ja meeleolud nende endi rännakutelt muusikuna! 
See on energiast pakatav ansambel Knihv, mille repertuaariks põhiliselt vanem eesti tantsumuusika. Uue hooga labajalavalsside, polkade ja muude peenemate tantsude ümber keerlev mäng on paljuski inspireeritud vanade viiuldajate viguritest, mis üles leitud eelmisel sajandil salvestatud krõbisevatelt arhiivilintidelt. Sealt kuuldud viiulite energia ja hoog andis Maarja Nuudile tõuke süveneda sellesse vanaaegsesse maailma ning peagi leidis ta enda kõrvale ka Karoliina ja Tõnu, kellega eelmisest suvest alates koos musitseeritakse.
Maarja Nuut, Karoliina Kreintaal ja Tõnu Tubli kuuluvad vaieldamatult noorema põlvkonna säravamate ja andekamate muusikute hulka. Nad kõik õpivad Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusikat ning tegutsevad erinevates muusikakooslustes nii Eestis kui väljaspool.

***

Maarja Nuut and Karoliina Kreintaal realized they share a love for Estonian fiddle music and they both adore old and somewhat crunchy recordings of the old Estonian fiddle tunes that can be found in traditional music archives. It was decided to start working within the Estonian fiddle genre in order to give it a more proper and dynamic role to play for dancers and on stage. Later the duo grew to a trio as Tõnu Tubli joined the fiddlers on percussion instruments. The trio focuses on older Estonian dance music and they tastefully combine the original tunes with fresh musical ideas and their own pure energy.

ARTISTS