Tuesday
05 June 2012

Instrumenti annab Eestis välja oma debüütalbumi "TRU"

 Läti elektro indie-pop duo Instrumenti annab 12. juunil oma debüütalbumi 'TRU' välja ka Eestis. Instrumenti kutsub kõiki albumi esitlusele järgmisel teisipäeval, 12. juunil, kell 16.00 Von Krahli baaris.

'TRU' salvestati eelmisel aastal Greenhouse stuudios Reykjavik'is ning oma panuse andsid inimesed, kes on töötanud ka selliste Islandi staaridega nagu Björk, Sigur Ros ja Jonsi. Albumi produtseeris Instrumenti ja kaasa aitas bändi kauaaegne helitehnik Gatis Zakis. Masterdas Alex Wharton legendaarses Abbey Road Studios.

'TRU' sisaldab endas üheksat lugu, sealhulgas 'Life Jacket Under Your Seat' ja 'Born To Die' ning samuti värskeimat singlit 'The Time Is Now'.
Kujunduse poole pealt oli 'TRU' ideeks iga lugu visualiseerida. Ka albumiümbriselt võib lugeda:„Iga osa albumi kujundusest on loodud laulu enda poolt. Võib-olla me aitasime kaasa, valades värvi kõlarile ja püüdes siis värvipritsmeid paberile. Võib-olla aitasime kaasa, mängides trumme trummipulkadega, mis pritsisid värvi. Aga tõeline kunstnik oli heli. Meie olime lihtsalt instrumendid.“

'TRU' kujundamisest on võimalik vaadata videoklippi siit: https://vimeo.com/28089545

Eelmise aasta detsembris käis Instrumenti Lätis minituuril, mis lõppes võimsa kontserdiga 10 000-pealisele publikule Arena Riga'l. 'TRU' esinemised üllatasid publikut võimsa produktsiooni ja muljetavaldava videotaustaga igale loole. Arena Riga DVD antakse välja suve lõpus. Videoklippi võib näha siit: https://vimeo.com/34995852

Eestlastele esines Instrumenti viimati märtsis, Rock Cafes, Tallinn Music Week'i raames. Sügisel on Tallinnas oodata täispikka Instrumenti kontserti. Bänd astub üles ka suvisel Positivus Festivalil.

Lingid:
www.instrumenti.in
www.facebook.com/instrumenti
www.twitter.com/instrumenti
www.vimeo.com/instrumenti

Click here to visit TMW 2015 festival website
You are looking at the archive. Click here and check out this years festival website.