Tuesday
27 April 2010

UMA uus album jõuab Inglismaa plaaditurule

UMA, kahe muusiku Robert Jürjendali ja Aleksei Saksa kooslus, esitleb järgmisel nädalal kolme kontserdiga Eestis oma teist albumit „Hymn To Undiscovered Land“.

Mai keskel jõuab uus album Inglismaa plaadikataloogi Burning Shed, kuhu ta ideaalselt sobib oma ambient, elektroonika ja kohati ka art-rock stiiliga.

Plaadil ja kontsertidel teeb kaaasa mitmekülgne löökpillimängija Šveitsist Andi Pupato, kes on viimastel aastatel teinud koostööd ansambliga Chico & The Gypsies (Chico Bouchikhi,  Gipsy Kingsi asutajaliige), Andreas Vollenweideriga ning ECMi all zen-funkit viljeleva bandiga Nik Bärtsch`s Ronin. Just Andi stuudios, maalilise vaatega Zürichi järvele, anti UMA uuele albumile viimane lihv.

Uue albumi avaloos kõlav hääl ning sõnade autorlus kuulub aga inglise lauljale Tim Bownessile.Teda tuntakse eelkõige läbi ansambli No-Man tegemiste, mille ta asutas koos kitarrist Steven Wilsoniga. Briti meedia on Timi võrrelnud varalahkunud Nick Drake’iga. Kahe mehe sarnasus põhineb nende kurval ja melanhoolselt võluval hääletoonil.

Albumi annab välja UMAMUSIC. Uue albumi valmimisele aitas kaasa helirežissöör Arvo Urb, fotograaf Vahur Puik ja kujundaja Martin Pedanik.

Plaadiesitlused toimuvad koostöös festivaliga Jazzkaar:

27. aprillil kell 21.00 Puhas Kuld, Viljandis
28. aprillil kell 20.00 Kuressaare Kultuurikeskuses
29. aprillil kell 19.30 Vene Kultuurikeskuse väikses saalis

 

UMAMUSIC
www.umamusic.com

Click here to visit TMW 2015 festival website
You are looking at the archive. Click here and check out this years festival website.