Monday
18 August 2014

Tartu muusikanädal toob reedel-laupäeval Uuele Õuele tasuta kontserdid, plaadituru ja muusikaviktoriini

 

Uus Õu. Foto: Patrik Tamm

Sel nädalavahetusel, 22.-23. augustil toimuva Tartu muusikanädala kavasse on lisandunud ka päevaprogramm kultuurihoovis Uus Õu. Mõlemal festivalipäeval leiab Uuest Õuest nii kontsertesinemisi ja DJ-sette kui sportlikke ja ajugümnastilisi ettevõtmisi. Lisaks on müügil värskekõlalist muusikat ja kohalike moekunstnike loomingut.

Uue Õue programmi soojendusringiks on reedeõhtune pinksiturniir ja sellele järgnev muusikaviktoriin, kus kiiremad ja nupukamad saavad oma võimed proovile panna. Pärast muusikaviktoriini toovad lõppevasse suveöösse palmide- ja päikeseloojangumuusikat plaadifirma Frotee vedajad Martin & Erki ehk BALEARICTARTU.

Laupäeval jätkub päevane programm traditsioonilise Uue Õue lastehommikuga, mis sel nädalal seotakse muusikanädala programmiga. Kohe pärast lastehommikut algab õhtuni kestev tasuta kontsertide programm, kus tantsulist meelt arendavad DJ-d Madis Nestor,Madis Järvekülg ja Raul Saaremets. Hoogsate biitide ja sämplitega hoiavad tuju üleval ka Mimicry ja Lost in Systems ning klubiõhtulgi esinev Leedu indibänd Without Letters. Tantsuliste laivide vahel pakub vaheldust Lauri Tederi akustiline looming.  

Tartu muusikanädal toetab tänavu ka jalgrattakultuuri. Nii on velofännidele laupäeval kell 14-17 avatud Ratta putitamise workshop, kus Tartu Eksperimentaalse Rattatehase eksperdid jagavad näpunäiteid rattahoolduseks. Ühtlasi on melomaanidel võimalik soetada erinevat muusikakraami Biit Me pop-up plaadipoest ning moeteadlikumad saavad täiendada oma garderoobi ja ehtekogu Unified Fieldi ja Kutchi Mutchi poodides.

Muusikasõprade nälga kustutavad Villem Variku salatibaar ning hiljuti gurmeemaailma vallutanud mehhiko kööki pakkuv Mehhiko toidu food-stand. Kohaliku õlle- ja siidrivalikuga kostitab Naiivi välibaar.

Juba reede ennelõunal alustab Genialistide suures saalis bändikoolitus, mille teemadeks on tänavu välistuuride organiseerimine, muusikalise tegevuse alustamine ja partnerite leidmine Lätis ja Soomes ning laulukirjutamisoskuste lihvimine. Lisaks toimuvad Bändilaboriindividuaalsed mentorluse sessioonid.

Uus Õu programm Tartu muusikanädalal 22. ja 23. augustil:

R 22.08

11.00–15.00 Bändikoolitus (Genialistide Klubi suures saalis)

15.00–17.30 BändiLabor (Genialistide Klubi suures saalis)

17.00–20.00 Tartu muusikanädala pinksiturniir (Uus Õu)

20.00–21.30 Tartu muusikanädala muusikaviktoriin (korraldavad Kaarel Arb ja Grete-Stina Haaristo) (Uus Õu)

21.00 uksed Tartu Uues Teatris

21.30–03.00 FROTEE esitleb: BALEARICTARTU. Mikroplaadifirma esindajad Martin & Erki mängivad Uues Õues ja Genklubis palmide- ja päikeseloojangumuusikat. 

22.00 Klubiõhtu algus Tartu Uues Teatris

L 23.08

12.00–14.00 Lastehommik (Uus Õu)

14.00–17.00 Ratta putitamise workshop: Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas ja Ken Kamenjuk (Uus Õu)

Samaaegselt tasuta kontserdid Uues Õues:

14.00–15.30 Madis Nestor (DJ)

15.30–16.00 Lauri Teder live

16.00–17.30 Without Letters (bändi DJ set)

17.30–18.00 Lost in Systems live

18.00–19.30 Madis Järvekülg (DJ)

19.30–20.00 Mimicry live

20.00–21.00 Raul Saaremets (DJ)

Õues võtavad koha sisse:

·      Biit Me pop-up plaadipood

·      Mehhiko toidu foodstand

·      Villem Variku salatibaar

·      Naiivi välibaar

·      Unified Field ehted

·      Kutshi Mutshi ehted ja kleidid

·      Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas

Friday
08 August 2014

Tallinn Music Week läheb Tartusse

Carnival Youth Lätist on üks kolmest välisesinejast Tartu muusikanädalal.

Tartu muusikanädala peamiseks eesmärgiks on tutvustada publikule päevakajalisi Eesti ja lähiriikide artiste. Välisesinejaid on selle aasta programmis kolm – rahvusvahelist tähelepanu ja autiitleid noppinud Kongo-Soome hiphopi grupp Gracias, postrokki elektroonikaga segav Leedu bänd Without Letters ja tarmukalt üle Euroopa publikut võitev Läti indifolgi kollektiiv Carnival Youth.

Eesti muusikat esindavad vaid harvade live'dega üles astuv Ajukaja & Andrevski (mitte algselt välja kuulutatud Popidiot), bassimuusika tandem Faun Racket, äsja aasta põnevaima kodumaise albumi üllitanud artpop trio Badass Yuki, Kalamaja hiphop-filosoofid DVPH ja Tartu elektroonikute uus saadik Sander Reinus. Klubiõhtute DJ-settide eest kannavad hoolt pealinna popi peosarja Tallinn Jäck City residendid ning kiiksuga house-muusikale keskenduv rühmitus Parmani People.

Et muusikanädalavahetus Tartus oleks täielik, saab 23. augustil Uues Õues (Lai 37) kuulata akustilisi etteasteid valitud festivaliartistidelt, külastada Biit Me pop-up-plaadipoodi, lüüa kaasa eestimaise särgibrändi SWÄRK töötoas, osaleda lauatenniseturniiril ning mekkida käsitööõlut ja muud maitsvat.

Kõigil muusikutel ja muusikaelu korraldajatel on Tartu muusikanädala raames reedel, 22. augustil kl 11-15 võimalus osaleda bändikoolitusel, mis toimub koostöös BändiLaboriga. Bändikoolituse täpne ajakava ja programm on alates 14. augustist leitav Tartu muusikanädala veebilehel.

Tartu muusikanädala täpse programmi ja info esinejate kohta leiab veebilehelt www.tartumuusika.ee, sündmuse piletid on alates 8. augustist müügil Piletilevis: eelmüügist hinnaga 7 eurot / õhtu, kohapealt 10 eurot (kõigile, kes on liitunud Tartu muusikanädala Facebooki-sündmusega ka ukselt 7 eurot)

Reede, 22.08

 

21.00 UKSED
22.00–22.30 SANDER REINUS
23.00–23.45 CARNIVAL YOUTH (LV)
00.00–00.45 DVPH
01.00–01.45 GRACIAS (FIN)
02.00–04.00 PARMANI PEOPLE

 

Laupäev, 23.08

21.00 UKSED

22.00–22.45 BADASS YUKI
23.00–23.45 FAUN RACKET
00.00–00.45  WITHOUT LETTERS (LT)
01.00–01.45 AJUKAJA & ANDREVSKI
02.00–04.00 TALLINN JÄCK CITY

 

Tartu muusikanädalat toetavad Tartu linn ja Kultuurkapital.

Monday
04 August 2014

Viiuldaja Maarja Nuut valiti maailmamuusika messi WOMEX showcase põhiprogrammi

 

Maarja Nuut. Foto Rene Altrov

22.-26. oktoobrini Hispaanias, Santiago de Compostelas toimuva maailmamuusika suursündmuse põhiprogrammi pole kunagi varem kuulunud ükski Eesti artist. Omamoodi pärimusmuusikute rahvusvahelise kvaliteedimärgi sümboliks kujunenud kutset on taotlenud mitmed  Eesti esinejad, aga seni tulemusteta.

Womex on rahvusvaheliselt tunnustatuim maailmamuusika asjatundjate kokkutulek, mis tähistab tänavu 20ndat juubelit. Ühendades omavahel muusika- ja filmifestivali, muusikute „turu“, konverentsid ja valdkonna auhindade üleandmiste tseremooniad, on see sündmus kujunenud suurimaks omataoliseks maailmas.

Tänavuse Womexi muusikafestivali programmis on 32 artisti, kelle hulgas on žanri absoluutsed  tippnimed, nagu näiteks Ed Motta Brasiiliast, Ethiocolor Etioopiast, Orkestra Mendoza Ameerika Ühendriikidest jt. Meie regioonist on põhiprogrammis esindatud soomlaste  Ilkka Heinonen Trio ja Viljandiski esinemas käinud Otava Yo Venemaalt.  Aastaid väldanud töö tulemusena  kuulub sellesse hoolega valitud seltskonda tänavu ka Maarja Nuut.

Maarja Nuut on Virumaalt pärit viiuldaja ja laulja, kes oma muusikas võtab eeskuju peamiselt  vanade külapillimeeste mängust  ja pärimustantsude mustrijoonistest. Kasutades looperi minimalistlikke rütme loob ta oma esinemistel omanäolise helimaailma, kus traditsioonilised tantsulood, laulud ja jutud põimuvad live-elektroonikaga. Kevadel 2013 ilmus Maarja debüütplaat "Soolo", mis on pälvinud tähelepanu ja tunnustust juba mitmel pool maailmas. Plaat valiti tunnustatud inglise ajakirja fRoots lemmikute hulka ning jõudis ka nende kogumikplaadile.

Womexi messist võtab lisaks Maarjale oma messiboksiga osa ka MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse delegatsioon ja  mitmed Eesti pärimusmuusikud, et tutvustada kohalesõitnud delegaatidele siinset muusikat ja keskuse tegevust. Kohal on ka Viljandi pärimusmuusika festivali programmijuht Tarmo Noormaa, et saada inspiratsiooni järgmise suve festivali esinejatevaliku kokkupanemiseks.

Vaata lisa ka:

http://www.womex.com

http://www.maarjanuut.com/

http://www.folk.ee

Saturday
19 July 2014

Tallinn Music Week Positivusel sel nädalavahetusel

Reedest pühapäevani on Tallinn Music Weeki tiim seltsiks tervelt 19 heale Eesti artistile Baltikumi suurival muusika- ja kunstifestivalil Postivus. Allpool TMW telgi ja Palladium / Tallinn Music Weeki lava ajakava.

TMW telgis esinevad:

Reedel, 18. juulil

16.00 DJ Madis Aija

18.00 Wilhelm

20.00 Avoid Dave

Laupäeval, 20 juulil

12.00 DJ Sander Mölder

13.45 Frankie Animal

15.15 Margaret

16.45 Leslie Da Bass

18.00 Grind DJs

Pühapäeval, 21. juulil

12.00 Mõnus keskpäevane brunch Raadio 2 Dj-de ja maitsva kamajoogiga

Palladium / Tallinn Music Weeki lava ajakava:

Laupäeval, 20 juulil

14.15 Trad.Attack!

15.45 Inga & Bass

17.15 Wilhem

19.15 Marten Kuningas

Pühapäeval, 20. juulil

13.00 Argo Vals Band

14.30 Kali Briis

16.00 Three Leg Dog

Kokku astuvad Positivusel üles 19 Eesti artisti. Lisaks ülalnimetatutele ka Junk Riot Nordea ja I Love You laval (ILY lava õige esinemiskellaaeg on 18.00!);  Frankie AnimalTallinn Daggers ja The Sinclair Sinclair I Love You laval; Daniel Levi Palladium laval; Avoid Dave, Dave Storm, DJ Quest & Paul Oja, Leslie Da Bass, Margaret, MHKL & K-Sein, Mr. Nestor ja Sander Mölder Red Bull Music Academy laval.

Thursday
17 July 2014

Tallinn Music Week introduces Estonian music at Positivus Festival

This weekend the largest music festival in the Baltics, Positivus will take place on the lovely beach in Salacgriva, Latvia. Tallinn Music Week is present to introduce the freshest acts of Estonian music scene to Estonia’s southern neighbours and others by offering a full programme of Estonian music on Palladium/Tallinn Music Week stage on Saturday and Sunday and hosting an Estonian music tent on the main Positivus walking street.

From Friday afternoon until Saturday night great new Estonian artists will give short acoustic concerts and Estonian DJs will play music at Tallinn Music Week tent.

On Sunday Tallinn Music Week hosts a late brunch and breakfast party together with Raadio 2 DJs. Tallinn Music Week’s tent is designed by the talented interior designer Ott Kangur.

During all three days of the festival, Raadio 2 DJs will play music, make interviews with musicians and bands and talk to festivalgoers.

TMW tent programme:

Friday, 18th July

16:00 DJ Madis Aija

18:00 Wilhelm

20:00 Avoid Dave

 

Saturday, 19th July

12:00 DJ Sander Mölder

13:45 Frankie Animal

15:15 Margaret

16:45 Leslie Da Bass

18:00 Grind DJs

 

Sunday, 20th July

12:00 Brunch with Radio 2 Djs

On Saturday, 20 July and Sunday, 21 July Palladium/TMW stage hosts 7 Estonian artists.

 

Palladium / Tallinn Music Week Stage programme:

Saturday, 19th July

14:15 Trad.Attack!

15:45 Inga & Bass

17: 15 Wilhem

19: 15 Marten Kuningas

 

Sunday, 20th July

13:00 Argo Vals Band

14:30 Kali Briis

16:00 Three Leg Dog

All together 18 Estonian artists are playing in this year’s Postivus Festival. Apart from the previously listed,Junk Rioton Nordea and I Love You Stages; Frankie Animal, Tallinn Daggers and The Sinclair Sinclair on I Love You Stage; Avoid Dave, Dave Storm, DJ Quest & Paul Oja, Margaret, MHKL & K-Sein, Mr. Nestor and Sander Mölder on Red Bull Music Academy Stage. Leslie Da Bass is also playing on two stages - on Tallinn Music Week and Red Bull Music Academy stages.

Positivus, the largest music festival in the Baltic States takes place for 8th time from 18th to 20th July in the seaside town of Salacgriva, Latvia. The headliners include Kraftwerk, Bastille, Elbow, The Kooks, Ellie Goulding, Temples, Laura Mvula, Anna Calvi, The 1975and others.

The co-operation between Tallinn Music Week and Positivus Festival has become a tradition. Already for a fourth year in a row Tallinn Music Week hosted the stage of Positivus festival at the annual Tallinn Music Week festival in March. And vice versa, again in July TMW packs its camping tent and brings Estonian music shows to Positivus festival.

Next Tallinn Music Week takes place from 25th to 28th March 2015 and is the 7th in number.

TMW partners at Positivus include Raadio 2, Estonian Ministry of Culture, Enterprise Estonia and Estonian Tourism Board.

www.tallinnmusicweek.ee

www.facebook.com/tallinnmusicweek

 

Positivus Festival additional information: www.positivusfestival.com

Tuesday
08 July 2014

EMT ja Spotify lõid käed, et tuua suur hulk muusikat uute kuulajateni

Ühes oma klientidele aastase Spotify Premium paketiga tasuta liitumisvõimaluse pakkumisega paneb Tallinn Music Weeki hea partner EMT koos TMWiga õla alla ka Eesti muusika tutvustamisele Spotify muusikavaramus ja uut muusikat tutvustavates žanri- ning teemapõhistes playlistides.

Ka Eesti Telekomi erakliendi- ja turundusüksuse direktori Piret Mürk-Dubout sõnul on kogu maailmas igapäevase muusikatarbimise harjumus liikumas CD-plaaditelt ja muusikakogu sisaldavatelt pleieritelt mobiilsetesse seadmetesse.

“Koostöös Spotify’ga pakume oma klientidele võimalust kuulata mobiilsetes seadmetes maailma parimat ja suurimat muusikavalikut reklaamivabalt ja kõrge edastuskvaliteediga. EMT Internetiga on lemmikstaarid ja uus muusika Sinuga alati kaasas“, lausus Piret Mürk-Dubout.

Tallinn Music Weeki eestvedaja Helen Sildna sõnul on inimeste muusikakuulamisharjumused järgnevatel aastatel üle maailma tugevalt muutumas. 

“Kümne lemmikartisti asemel kuulatakse pigem sadu põnevaid tegijaid, žanripiirid avarduvad ja uus muusika jõuab suurema hulga kuulajaskonnani. See on mõistagi väga hea uudis Eesti-suguse väikese, aga põneva muusikaturu jaoks, kus andekaid heliloojaid ja muusikuid palju”, ütles Helen Sildna.

"Eesti muusikat – nii uusi tegijaid kui ka päris kullavaramusse kuuluvaid salvestisi leiab Spotifyst iga päevaga aina rohkem ja rohkem. Seda suurem on rõõm, et EMT on võtnud oma südameasjaks nii viimaste aastate üha kiiremini üle ilma leviva uudse ja ülimugava muusikakanali Spotify tutvustamise kui ka koos sellega Eesti muusika propageerimise. Eesti muusika on saanud endale EMT näol väga hea sõbra,” lisas Sildna.

Kõrgeima tasemega Spotify Premium paketis on enam kui 20 miljonit muusikapala ning žanri- ja meeleolupõhised Spotify playlistid saadaval parima kvaliteediga ilma vahepealsete reklaamipausideta. Samuti pakub Premium pakett võrreldes Spotify tasuta versiooniga rohkem võimalusi, sh võimalust salvestada muusikapalasid arvutisse, mobiiltelefoni või tahvelarvutisse.

Spotify’l on üle maailma 57 riigis enam kui 40 miljonit kasutajat, teenusega on liitunud nii maailma juhtivad kui ka iseseisvad ja väiksemad plaadifirmad.

Tallinn Music Week ja EMT on koostööd teinud juba 3 aastat. Märtsikuisel festivalil anti ühekoos välja ka publikulemmiku auhind, mille võitis Metsakutsu ning viidi ühiselt läbi kampaania “Tee oma pidu”, mille raames üks festivaliesinejatest, Instrumenti andis kontserdi ka Lasnamäe Ühisgümnaasiumis.

Click here to visit TMW 2015 festival website
You are looking at the archive. Click here and check out this years festival website.