Jaak Sooäär

jaak_sooaar@hotmail.com

 

Tuule Kann & Jaak Sooäär “Quite Quiet Duo”

Where:
When: 28.03.2009
Time: 22:00 Where: NO99 Teater - Estonian Traditional Music Centre presents
When: 27.03.2010
Time: 20:00

Combining the zither with the guitar is something that has not been done very often, if ever. Tuule Kann has been one of the most active folk musicians in Estonia during last twenty years and the same can be said about Jaak Sooäär in jazz field. Pairs of opposites – jazz and folk, international and local, fixed compositions and oral traditions – meet on equal terms in duo's music inspired mainly by the sound and technical possibilities of kannel and electric guitar, two string instruments with so different history but relatively similar sound. The voice of Tuule Kann is adding an extra dimension to this meeting of different styles and esthetics. The result is mainly peaceful, minimalistic atmosphere which could be called “quite quiet music”. Since summer 2006 Tuule and Jaak have performed regularly duo concerts all over Estonia. In 2007 they released their debut CD "Beauty Of The Evening" (TUTL Records) and in 2008 the duo performed in Norway and Greece as well as several festivals in Estonia.

***

Kandlemängija Tuule Kann ja kitarrist Jaak Sooäär on ansamblis Eesti Keeled koos mänginud juba üheksa aastat, mille jooksul on vahel tekkinud ka kammerlikke esinemisvõimalusi duona. 2006. aasta suvel otsustasid Kann ja Sooäär duoformaadi tõsisemalt käsile võtta ning tänaseks on kahekesi esinetud tuntud festivalidel Norras (Vossa Jazz) ja Kreekas (Athena European Jazz Festival), samuti kodumaistel Jazzkaarel, Viljandi Folgil ja Jõulujazzil. 2007. aasta lõpus ilmutas Fääri saarte plaadifirma TUTL duo esikalbumi „Õhtu ilu“, mis on pälvinud positiivset vastukaja nii kodu- kui välismaal.

Ansambli muusikat iseloomustavad enamasti rahulikud, vahel minimalistlikud kooskõlad, kus domineerivad rahva- ja jazzmuusika värvingud. Kandle ja kitarri vaheline sujuv muusikaline dialoog on võrdne – kumbki pool ei ole teisest üle. Repertuaar koosneb enamasti omaloomingust, samuti on kavas mõned rahvamuusikatöötlused, mis peegeldavad loodust ning sellega harmoonias olemist.

 

Albumi „Õhtu ilu“ arvustustest:

„Need 15 lugu võiksid olla ühe väärika tee näitajaks kõigile asjapuutuvaile jazz- ja pärimusmuusikutele, nii tõsiusklikele, uskmatutele kui uusloojatele.“ (Ants Johanson, Metroo)

„Kandle ja parmupilli, kitarri ja elektriga – õrnuse, kerguse, taktiga – väga võluvalt esitatud. Vahetult lauldud, vahedalt mängitud, ette ja kokku – kaasmängijale alati avaralt hingamis- ja liikumisruumi andes, sedasama liialdamata enesele võttes, vaikusest lugu pidades ning pause kandma pannes.“ (Tiit Kusnets, Postimees 15.03.08)

Click here to visit TMW 2015 festival website
You are looking at the archive. Click here and check out this years festival website.