Tom-Tomm Quintet

Where: NO99 Teater - Jazzkaar & Eesti Jazziliit presents
When: 26.03.2010
Time: 00:30

Drummer Toomas Rull is considered one of the most interesting drummers in Estonian modern music. He is a teacher and a member of several jazz and rock groups. His latest album „Tom-Tomm/Toomas Rull“ also futures a „play along“ style textbook.
In 2007, Rull received the Jazz Award - "The Best Jazz Artist" (with the CD Going North), one of the most notable Jazz awards in Estonia. In 2009 Toomas Rull received the yearly Cultural Endowment for Estonia (Eesti Kultuurkapital) audio recording grant for outstanding creativity as composer, musician and educator for publishing the first Estonian Play-Along drum book.

Presently, Toomas works as a studio musician and he is a member of several jazz and rock groups. He's also involved in various shows and projects in TV. Since 2003, he is again a percussion instructor at the Georg Ots Music School. Overall, he has recorded over 107 CD's, three of which are solo albums: Rull's Royce-Rull's Choice, Eesti Hääled and Tom-Tomm.

***
Toomas Rull ehk Tom on teadagi väga hinnatud löökpillimängija, aga ta on ka hea pedagoog ja esimese eestikeelse trummiõpiku autor, omanäolise muusika looja, ansamblite juht, vokalist, oodatud kolleeg ja rütmimootor paljudes ansamblikoosseisudes nii stuudios kui laval. Kõige selle eest pälvis ta 2009. aastal Kultuurikapitalilt Muusikapreemia.

Toomas Rull üllatab kuulajaid tihti oma värskete ideede ja originaalmuusikaga. Seetõttu on ka tema kontserdid alati erilised ja kordumatud.  Tal on hästi suured kogemused erinevatest muusikavaldkondadest. Ta on koostööd teinud  erinevate ansamblitega nagu Retro, Avicenna, Ruja, Saxappeal Band, Basic Concept, Tulli Lum,  L'Dorado, Tüng, Dagö, Kiigelaulu kuuik, Ultima Thule, Rull’s Royce jt. Need kolm viimast on talle ka kõige olulisemad ja  südamelähedasemad.

Toomas Rull  on oma muusikuteel läbi sõitnud tuhandeid kilomeetreid ja mänginud tuhandeid tunde löökpille. 1995.aastast on ta  kuulsate Zildjan taldrikute toetaja-tutvustaja Eestis. Toomas on ka hinnatud pedagoog Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis. Oma ligi 30 aastaseid pillimängu kogemusi annab ta nüüd edasi hiljuti valminud “mängi kaasa “ tüüpi löökpilliõpikus. Koos õpikuga valmis ka heliplaat Tom Tom /Toomas Rull. Toomase kaaslased heliplaadil on pianist ja meister-arranźeerija Raun Juurikas, saksofonist Raul Sööt, kellega koos Toomas on mänginud ansamblites nagu Con Spirito, Basic Concept jt.

Click here to visit TMW 2015 festival website
You are looking at the archive. Click here and check out this years festival website.