PRESS

Pressiteade: MTV Baltikumi nädala FRESH video on Eesti diskopunkarite Chungin & The Strap-On Faggots „Zehn Jahre Alt“

01.01.1970

3.-29. märtsini pakub MTV Baltikum oma vaatajaile postmodernistlikku diskursust elektropungist, uue laine retuusimoest ja lo-fi videokunstist. Alanud nädala MTV FRESH lugu on Eesti diskopungi bändi Chungin & The Strap-On Faggots video „Zehn Jahre Alt“!

Chungin & The Strap-On Faggots on postmodernne bänd, kelle jaoks pole punk mustvalge vastandumine, vaid popkultuuri eri tahkude süntees. Seniajani on nad pälvinud tähelepanu kui hoogne ning hullumeelsuseni kelmika solistiga kontsertansambel, jaganud kodumaiseid lavasid nii igipüsivate legendide kui ühekordsete popsensatsioonidega, vändanud olematute eelarvetega, kuid igati söödavateks tunnistatud muusikavideosid („Victor“, Professional Skinny Girl“), mis on jõudnud ka MTV Eesti mängukavva. FRESH-rotatsiooniga on „sträpakad“ aga saavutanud midagi üsna ennekuulmatut.

 

MTV FRESH staatuse ehk kõrgeima võimaliku mängukordade arvu MTV eetris pälvivad kõige värskemad, aktuaalsemad ja muljetavaldavamad muusikavideod kogu maailmast, mis jõuavad nädala jooksul vähemalt 50-70 korda ekraanile. MTV Baltikumi kahe ja poole aastase tegutsemisaja jooksul on kohalike artistide videoile määratud FRESH-rotatsiooni 15 korral. Enamajaolt on see au osaks langenud kas oma maal või kogu Baltikumis tuntud tegijate (Brainstorm, Tanel Padar & The Sun, Kerli, Happyendless) hittlugudele, nii et seni üsna hoolega laia publiku eest peidus püsinud Eesti diskopungi bändi saksakeelne cover Hollandi uue laine bändi The Tits 1978. aasta loost „Daddy Is My Pusher“ on selles reas üsna anomaalne nähtus. Nagu ka Balti Filmi ja Meediakooli tudengite filmitud video peaaegu olematu eelarve, mille põhikuludeks olid kümmekond erinevat tapeeti (dekoratsioon) ning kohv ja võileivad (kütus).

„Nii fresh kui veel olla saab,“ kommenteeris Eesti punkbändi eetrivallutust MTV Baltikumi muusikajuht Vidmantas Cepkauskas. „Rock’n’roll!“

MTV esitleb Chungin & the Strap-on Faggotsit ka sel laupäeval, 28. märtsil Club Hollywoodis kevadise muusika suursündmuse Tallinn Music Week raames toimuval showcase'il "MTV Presents: Baltic-Nordic Attack!"

 

Video „Zehn Jahre Alt“: http://www.youtube.com/watch?v=4huPF7G-1lw

 

Chungin & The Strap-on Faggotsi MTV FRESH intervjuu: www.mtveesti.ee/fresh

 

Muusikablogija Penny Lane’i intervjuu Baltikumi värskeima viidiku režissööri Hanna Samosoniga: http://penny-l.blogspot.com/2009/03/veel-chunginist-ja-nende-videost.html

Click here to visit TMW 2015 festival website
You are looking at the archive. Click here and check out this years festival website.