PRESS

Filmimuusika seminar 25. novembril Tallinnas Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses

01.01.1970

Teisipäeval, 25. novembril kl 9:30 – 12:30 toimub Talllinnas Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses filmimuusika seminar, mille eesmärgiks on esitleda silmapaistvaid Eesti autoreid rahvusvahelistele filmitööstuse tegijatele. Filmimuusika seminari korraldab rahvusvaheline muusikafestival Tallinn Music Week ja Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) filmivaldkonna professionaale ühendav platvorm Industry@Tallinn koostöös Eesti Filmiklastri ja Eesti Muusika Arenduskeskusega. Ettevõtmist toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning Euroopa Regionaalarengu Fond. 


Filmimuusika seminar keskendub rahvusvahelise filmitööstuse muusika-alaste tegevusvaldkondade ja tavade tutvustamisele. Seminari raames toimuvad esitlused ja arutelupaneel, kus käsitletakse nii muusika produtseerimise kui kirjastamise alaseid  küsimusi ning selgitatakse muusika-alaste koostöövormide mehhanisme. Seminari põhiprogrammile järgnevad kiirkohtumised filmimuusika loojate ning -produtsentide ja potentsiaalsete klientide vahel. 

Seminaril esinevad nimekad rahvusvahelised filmiprofessionaalid: maailma juhtiva muusikakirjastajaUniversal Music Publishing Rootsi kontori filmi- ja telelitsentseerimise juht Rebecca Edwards,Rootsitippfilmide muusikanõustaja Rasmus Thord ningOscari ja Grammy laureaatidest artistidega töötanud muusikaprodutsent ja Arvo Pärdi Keskuse juht Michael Pärt. Esitlustele järgneval arutelupaneelil võetakse luubi alla muusika roll filmides ja reklaamides ning  käsitletakse erinevaid koostöölepingute liike ja valdkonna säravamaid edulugusid. Arutelupaneeli modereerib muusikamanager Toomas Olljum (Made in Baltics). Seminariprogrammi lõpetavad 10-minutilised kiirkohtumised, mille vältel muusika loojail avaneb võimalus end tutvustada filmitootjatele ja –ekspertidele, sh seminaril esinejatele, saada vahetut tagasisidet oma tegevusele ning koguda väärtuslikke kontakte ja praktilisi näpunäiteid.

Seminaril ja kiirkohtumistel osalemine vastavalt eelregisteerimisele kuni 24.nov 12:00, osalustasu 20 EUR (tasumine seminaripäeval alates kl 9:00 Nordic Hotel Forumis, PÖFFi vastuvõtulauas). Lisainfo ja registreerimine:sandra@tmw.ee

Eesti silmapaistvamate filmiheliloojatega ja nende loominguga saab tutvuda veebilehel www.filmmusic.ee

 

Filmimuusika seminari ajakava ja esinejate tutvustused:

Teisipäev, 25. november:

Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuse www.nordichotels.euruumis Arcturus


9:30 – 13:00 FILMIMUUSIKA SEMINAR Industry@Tallinn ja EMAKi filmimuusika meistriklass osana

9:30 – 11:15 Seminar

9:30 – 9:45 Esitlus: Rebecca Edwards, filmi- ja telelitsentseerimise juht, Universal Music Publishing Scandinavia AB

Rebecca on töötanud muusikakirjastamise alal 1998. aastast, neist viimase kahe aasta jooksul litsentseerimisosakonna UMP juhina Rootsis. Litsentseerimisosakonnas tegeletakse muusika kirjastamisõigustega (film, tele, reklaam, sämplid, trükk) ning autoriõiguste rikkumiste juhtumitega; sätestatakse muusika litsentseerimise tasud, väljastatakse lepinguid ja nõustatakse mistahes muusika litsenseerimise alastes küsimustes taotluste menetlusest õigusaktide vormistamiseni. Universal Music Publishing on maailma juhtiv muusikakirjastaja. http://www.umusicpub.se 

9:45 –10:00 Esitlus: Rasmus Thord, filmide muusikanõustaja (music supervisor) Rasmusthord.com

Rasmus Thord on filmimuusikale spetsialiseerunud muusikanõustaja Rootsist. Alustanud filmialast karjääri assistendina produktsioonifirmas Memfis Film, siirdus ta peagi muusika superviisori  ametikohale, kus esimeseks tuleprooviks oli koostöö Lukas Moodyssoniga  filmi “Lilya 4-ever” juures. 2011. aastast töötab Thord vabakutselise muusikanõustajana, keskendudes põhiliselt mängufilmidele, ent tema kontol on ka mitmeid dokumentaal- ja lühifilme. Ta on teinud koostööd režissööridega nagu Lukas Moodysson, Mikael Marcimain, Lisa Langseth, Lance Edmands, Ester Martin Bergsmark, Josef Fares, Babak Najafi, Jesper Ganslandt jpt. 

10:00 – 10:15 Esitlus: Michael Pärt

Viimased 15 aastat muusikaprodutsendi ja -toimetajana tegutsenud Michael on osalenud erinevates projektides, heliloojate ja poptähtede loomingu töötlemisest salvestussessioonide korraldamise ja produtseerimiseni. Töö Oscari ja Grammy laureaatidest artistidega on talle toonud üleilmse muusika- ja filmikogukonna tunnustuse. Teiste seas on tema teenuseid kasutanud Islandi megastaar Björk, filmirežissöörid Peter Jacksonja Francis Ford Coppola, heliloojad Richard Harveyja Howard Shorening filmirežissöörist Tai prints Chatrichalerm Yukol. Michael on panustanud auhindu pälvinud projektidesse nagu BAFTA laureaat LazyTown ja osalenud Grammyle nomineeritud albumite nagu Björki „Volta“ ja Arcade Fire „Neon Bible“ valmimisel. 

10:15 – 11:15 ARUTELUPANEEL: Paneeli teemaks on muusika roll ning väärtus filmides ja reklaamides. Selgitatakse rahvusvahelisi praktikaid muusika kasutamisel filmides ja reklaamides: lepingute ja tehingute liigid, ootused heliloojatele ja laulukirjutajatele, erinevad koostöövormid ja osapooled jmt. Ühtlasi lahatakse valdkonna erinevaid toimimismehhanisme ja edukaid näiteid. 

Panelistid:


Rasmus Thord


Rebecca Edwards


Michael Pärt

Moderaator: Toomas Olljum (Manager, Made in Baltics management)

11:15 – 11:30 kohvipaus


11:30 – 12:30 Kiirkohtumised

Heliloojatel ja autoritel on võimalus end tutvustada produktsioonifirmadele ja ekspertidele, sh seminaril esinejatele (Rasmus, Rebecca ja Michael) 10-minutilistel kiirkohtumistel. Kohtumistel osalevad 10 – 20 produtsenti ja produktsioonifirmat, kellega eel-registreerunud  heliloojatel on võimalus näost näkku kohtuda. Eksperdid annavad tagasisidet heliloojate tööle ning annavad nõu, kuidas teha koostööd filmitööstusega ning millised on põhireeglid loomingu esitlemisel produtsentidele ja produktsioonifirmadele. Produtsendid tutvuvad Eesti filmimuusika autoritega ja autorid saavad vajalikke näpunäiteid ja kontakte tulevikuks.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Click here to visit TMW 2015 festival website
You are looking at the archive. Click here and check out this years festival website.